Transferi

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
djmarac
Reactions:

Re: Transferi

Post by djmarac » Tue Jun 22, 2010 6:41 pm

Ajmo malo biti realni, Klasnic nije nikada bio tema a nikada nece ni biti. Koliko god mi to zeljeli jos uvijek smo malen klub i nama trenutno pojacanja predstavljaju Golubovici, Lukacevici i slicni dobri igraci za HNL ali u europi u ovom trenutku maleni igraci. Kao ni Tomas tako ni Klasnic ili u buducnosti Simunic nebi dosli u Osijek. Kao prve opcije su tu uvijek Dinamo i Hajduk a druge su Rijeka (more) ili Zagreb (glavni grad) toga si moramo biti svijesni jer smo mi ovdje u Slavoniji koja je "bogu iza nogu" i nema nicega primaljivoga za zivot osim onih dragosti koje su samo drage nama Slavoncima i Posavcima (BiH) a to su zito, ravnica i slavonski obicaji. :beer: :k:

Dalaj
Reactions:

Post by Dalaj » Tue Jun 22, 2010 11:06 pm

valentin babić je jako daleko od drkadžije.

tomo
Reactions:

Post by tomo » Tue Jun 22, 2010 11:12 pm

u biti se slazem sa tobom jer mi je dosta neambicioznosti i letargije.
ovo je sezona kad moramo ici ne na Europu nego na prvo mjesto.S obzirom na ostale ekipe mi smo puni love(osim hajdina ali gledajuci relativno, odnos njihovih ugovora i love skoro pa smo na istom :sm: ) i kad ce biti sansa napast prvaka nego ove godine kad dinamo i hajduk nisu nikoga doveli a haduku ce vjerovatno otici ibricic kad ispadnu iz europe u 8.mj.
Ja bi osobno dao 200 000 eura za vugrinca jer je on po pisanju medija hti odoci vamo i on bi svojim(nadam se) golovima digao cijenu i asistentima iz veznog reda ali i sugiracu koji bi uz njega zabijao. moguca je i njegova ozljeda ali NO RISK - NO PROFIT!
Uglavnom, tih 200 000 sad imamo a jedna utakmica u europi donosi 90 00 eura od uefe..racunica je tu.
Uz ova pojacanja Belupa i Rijeke + jedan dark horse tipa karlovac opet ce biti tesko izborit europu a mislim da bi ona sa Vugrincem bila zajamčena.
Druga strana price je lova od sponzora koja ce ove sezone dovesti do toga da liga nece zavrsiti sa 16klubova i da cak i klubovi iz bogatog sjeverozapda Hrv. cekaju kljuc u bravu. Ako jedan Vartex iz prebogatog varazdina ne moze naci sponzora kak da ga OSijek nađe.Nada mse da je bar ta recesija i neimastina zaustavila nepravdu u kojoj drzavne firme INA,HEP i slicni daju lovu dinamu,hajduku i riejci a ostali puse kitu.
da rezimiram. nakon placanja svih dugova nek nam ostane 1M eura. Trecina se mogla potrositi u pojacanja,al bas potorsiti i riskirati. ovak osmo doveli po meni ok igrace ali nismo nista potrosili jer smo za njih oslobodili mjesta u proracunu odlaskom vide,todora,hrncevica i primorca .

zoki
Reactions:

Post by zoki » Tue Jun 22, 2010 11:16 pm

ovo za klasnića već odlazi daleko u SF, ali ovo drugo što je kempes napisao stoji. gdje su sponzori?? ja razumijem da je recesija, da nemaju svi novaca za isplate, da kasne, da ovo, da ono. pa šta se onda radi? raskine se ugovor i tuži ih se ako je već frka za lovom, iako se to u načelu ne bi trebalo radit.
zašto se recimo ne potpiše ugovor s velikim tvrtkama pred ovu sezonu da, ukoliko osijek ostvari plasman u kup uefa, ili nedajbože ligu prvaka, oni postaju naši sponzori na jednu sezonu, a kasnije se to lako produži? zato jer vrli ekonomist očito ima plan, ili novaca imamo na bacanje - gdje ponovno dolazimo do onoga što je kempes opisao a to je da novac od transfera treba služiti isključivo kao bonus, a pogotovo kad kapne ovoliko para kao što smo dobili za vidu.
imam osjećaj da od tih novaca nećemo ni eura vidit za 2 sezone, dok se sve strane namire i dok kuća u drinovcima ne bude caklila u mramoru tako da do batrovaca dobacuje.

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Wed Jun 23, 2010 12:24 am

što bi rekao onaj janpika kečkeš, budimo realni... ovo s klasnićem je znanstvena fantastika, toga ni na manageru nema. ako se nema love za nekog (doslovno "nekog") santinija iz zadra koji definitivno košta manje od tih 400 milja eura godišnje plaće za klasnića, onda stvarno nemamo šta maštati. za vranješa i babića bi još nekako mogao progutati priču, jer ipak se radi o domaćim dečkima, ali klasnić nema apsolutno nikakve veze s osijekom i stvarno nema motiva da dođe ovdje. slažem se s politikom da ne treba dovoditi nikoga tko ne bi predstavljao pravo pojačanje. ovo što smo doveli do sada stvara sasvim pristojnu bazu. znači dobili smo stopera koji ako bog da može nadomjestiti vidu (ako prikaže partije koje je prikazivao u osijeku prije nego je otišao, to je to). plus dobili smo dva krila od kojih je jedno jebeno pojačanje za hrvatske prilike (lukačević) i jedno koje bi to moglo biti, opet ako bude sreće i zdravlja (pelaić). teško je zapravo reći što je nama točno falilo prošle sezone. je li koban bio odlazak kneževića kao kreatora igre ili loša forma napadača? a možda smo tokom jeseni postali pročitani svima, jer nismo imali apsolutno nikakvu igru preko krila. em ih nismo imali, em se ozlijedio ibriks koji je praktički bio jedina prijetnja tatrane. ne smijemo zaboraviti ni da se na zimu može štogod ućipiti. a možda bude sve savršeno funkcioniralo pa ne bude ni potrebe... u biti od svih ovih spominjanih pojačanja najviše žalim za vugrinecom. jer iskusnjara na protivničkoj strani terena je definitivno ono što najviše fali ekipi u ovom trenutku. i pustimo priče o nekom bogatstvu i višku para. jer tu su osim dugova prema bivšim igračima i uvijek prisutni "tekući troškovi". a spominje se i natkrivanje istoka iduće sezone. od čega oni to misle graditi nego lovom od vide? u sadašnjoj situaciji se ni golub ne bi posro nad gradskim vrtom, a kamolio neki veliki sponzor odriješio kesu.
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

Kapitalac
Reactions:

Post by Kapitalac » Wed Jun 23, 2010 7:38 am

Kempes wrote: podvucimo jedno:
1. Uprava Nogometnog kluba Osijek mora biti sposobna, SAMA mimo transfera u gradu kao što je Osijek i regiji kao što je Slavonija, BEZ TRANSFERA, osigurati 25 miljuna kuna za funkcioniranje kluba. Jer imamo tobože jako vrlog ekonomista kojem je gradonačelnički domet instaliranje siluete šetača u jedan osječki semafor, jer je to eto branding i vrlo kreativno i ekonomski. Ako nisu sposobni SAMI BEZ TRANSFERA osigurati 25 milijuna kuna, jer ovo nije niti čakovec, niti vinkovci, onda NEKA ODSTUPE.
zoki wrote:ovo za klasnića već odlazi daleko u SF, ali ovo drugo što je kempes napisao stoji. gdje su sponzori?? ja razumijem da je recesija, da nemaju svi novaca za isplate, da kasne, da ovo, da ono. pa šta se onda radi? raskine se ugovor i tuži ih se ako je već frka za lovom, iako se to u načelu ne bi trebalo radit.
zašto se recimo ne potpiše ugovor s velikim tvrtkama pred ovu sezonu da, ukoliko osijek ostvari plasman u kup uefa, ili nedajbože ligu prvaka, oni postaju naši sponzori na jednu sezonu, a kasnije se to lako produži? zato jer vrli ekonomist očito ima plan, ili novaca imamo na bacanje - gdje ponovno dolazimo do onoga što je kempes opisao a to je da novac od transfera treba služiti isključivo kao bonus, a pogotovo kad kapne ovoliko para kao što smo dobili za vidu.
imam osjećaj da od tih novaca nećemo ni eura vidit za 2 sezone, dok se sve strane namire i dok kuća u drinovcima ne bude caklila u mramoru tako da do batrovaca dobacuje.
O čemu vi pričate... Jedan Varteks iz bogatog sjeverozapada Hrvatska je pred bankrotom, HajDin reže troškove maksimalno, jer su im državna poduzeća zavrnila pipu. Koga bi ti Zoki tužio? Možeš tužiti npr. Croatia osigiuranje, pa nećeš dobiti ni tih dva-tri milijuna kuna iduće godine. Molim vad da budete realni. lako je ovako sa foruma pametovati, ali realnost je sasvim nešto drugo...

Kapitalac
Reactions:

Post by Kapitalac » Wed Jun 23, 2010 8:10 am

Evo dao sam si malo truda da vidimo u kakvom su to stanju potencijalni jači sponzori iz ovog dijela Hrvatske:
1) Osijek-koteks - oni su u teškoj krizi, jer rade sa državom(autoceste), a svi znamo kakav je država platiša i tko je generirao nelikvidnost. Investicije stoje, a najbolje stanje oslikava projekt gradnje kolodvora po modelu JPP-a gdje OK odugovlači sa izgradnjom zbog nedostatka sredstava. Ovo vrijedi za sve građevinske firme.
2) Žito - Oni stabilno posluju. Preuzeli Đakovštinu gdje plaćaju 400 radnika, iako je realna potreba za 100. Zadnjih par mjeseci isplatili plaću IPK grupi. Planiraju prema modelu JPP-a dograđivati Sokolski dom. Znači oni imaju neka sredstva, ali će ih uložiti u izgradnju sportskih objekata. Takvu su poslovnu strategiju izabrali i nemožeš protiv toga.
3) Belje - Daju neku lovu u NK Osijek. Mislim da se cifra vrti oko 100 000E (bar je prije bilo tako).
4) Croatia osiguranje - potpišu na neku veću cifru i onda uvijek odugovlače i na kraju budeš sretan kada ti isplate pola od ugovorenog. U državnom su vlasništvu, pa moraju maksimalno smanjivati sponzorstva.
5) HEP, INA ... - sponzori HajDina i eventualno Rijeke. Nema više. Zatvorena pipa. Nama dižu cijene struje da bi davali Mamiću koji ubire profit. Dobili zabranu sponzoriranja.
6) T COM - neznam o kojoj je cifri riječ, ali mislim da oni sklapaju ugovor sa Udruženjem prvoligaša koji odlučuje o raspodjeli kolača.
7) Gradska poduzeća - Bubalo stavio zabranu sponzoriranja. Za sport se iz gradskog proračuna izdvaja preko 40 milijuna kuna, pa nema potrebe da GP sponzoriraju klubove, a istovremeno godinu završavaju sa gubitkom.
8) Grad Osijek - 2,5 milijuna kuna namjenskih sredstava za školu nogometa.

Oni koji prate zbivanja u gradu znaju da uskoro slijedi rebalans proračuna. Koliko sam upućen NK Osijek se neće dirati. Sad probajte zamisliti situaciju gdje skidate lovu zaposlenicima, skidate lovu npr.socijali, a istovremeno dajete plaću 200 000E jednom čovjeku. Možete reći kakve to veze ima. Naravno da ima, jer građani Osijeka svake godine (unatoč brojinim kritikama i napadima zbog toga) daju 2,5 milijuna kuna u NKOS za školu nogometa, a istovremeno klub daje pola od tog iznosa jednom čovjeku. Grad bi tada kao dobar gospodar trebao skinuti sredstva za školu nogometa, jer gospodo ako imate love za razbacivanje izvolite financirati školu nogometa, jer ima subjekata koji jedva sklapaju kraj sa krajem( Rukometaši, odobojkaši, košarkaši...)
:wave:

malta
Reactions:

Post by malta » Wed Jun 23, 2010 9:01 am

Iluzija je očekivati jednog generalnog sponzora koji će dati toliko love da nam drugi neće trebati. Klubovi kao NK Osijek mogu živjeti jedino sa puno malih sponzora i takvih bi se u regiji moglo naći za pristojan život. Nadam se da će klub uvesti strategiju koliko i kako igraš tako si i plaćen. Sistem bonusa.
Ili druga opcija: koliko publike vas gleda toliko ste i plaćeni. Vjerujem da bi u tom slučaju bilo ljudi na stadionu jer bi i ovi mulci grizli više.

EWvo računice neke:
5000 ljudi po utakmici u prosjeku x 20kn ulaznica = 100000 x 20 utakmica = 2 000 000kn
samim time bi se osim publike generirali i sponzori jer nitko nije lud da ulaže u reklamu na stadionu, na dresu,... kad to nitko ne gleda...
Pojavnost klubova kao što je Osijek u Hrvatskoj je 0 i dok se to ne promjeni nema tu sreće. NK Osijek je napokon to uvidio sa Fan shopom, predstavljanjem igrača,... ali to se mora još nadograđivati.
Ja sam prvi rekao da Fan shop ne treba služiti samo kao trgovina nego da se mora koristiti više namjenski i drago mi je da je tako.
Samo rad rad rad ... kopanje teško rudarsko i neće to moći ignorirati ni mediji ni sponzori!
Ne kaže se uzalud da je dobar marketing i ulaganje u njega u vrijeme krize najbolji mogući način za izlaz iz te krize. Onaj tko sad umre i ode u apatiju kad kriza prođe nema šta tražiti. Oni koji se sad prilagode i ulože u marketing kad prođe kriza ubirati će plodove!

P.S. Ako i ne dođe napadač staviti ćemo tomu u napad. Jest da je ko Plum, al mali je lud!

tomo
Reactions:

Post by tomo » Wed Jun 23, 2010 10:02 am

radim na poslu u kojem ovisim i o manjim i o vecim sponzorima i mogu reci da NITKO nema love za sponzorstva a i reklame. ja placu nisam dobio ovoj mjesec jer ti silni sponzori ne da ju lovu!
Ako ih tuzis kakvu ces poruku poslat drugim sponzorima? oce se netko u buducnosti oglasavat kod tebe ili te sponzorirat?
Cibalia je zadnjih godina dobijala lovu od HDZ firmi a vidimo kak su bogati sad kad je zavrnuta pipa..
Eto stvarno sam realan i kazem kako je ali ja sam boem i kockar i opet bi ulozio trecinu u extra pojacanje koje bi u ovoj ligi znacilo borbu zta naslov i sigurnu europu!

mariox
Reactions:

Post by mariox » Wed Jun 23, 2010 10:11 am

prije par sezona kad je Španjolski Alaves igrao finale kupa uefa klub je podržavalo 13000 malih sponzora....obrtnici ,tvrtke mislim da je to dobar put za Nk Osijek ali kad kriza prođe jer svi sada preživljavaju tko može neka da ali malo ih je......karta je 10 kn to je ok ako nema pozivnica ,uz bolju igru Osijeka očekujem 5-6000 ljudi prosjek,vrijeme je da se ispod istočne tribine napravi neki ugostiteljski objekt pivo,kobasice i sl.... po pristupačnoj cjeni i tu bi se zaradilo....kad pogledam zapadnu tribinu i onaj prazni prostor pa tu je mogao biti trgovački centar ili slično i velika para od najma....ima mogučnosti ali trebaju poduzetni ljudi koji vole klub i imaju viziju nešto se pokrenilo ali ipak nedovoljno da bi ugrozili dinamo i hajduk.....

Post Reply