Uprava

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
frnja
Reactions:

Re: Uprava

Post by frnja » Tue May 19, 2009 12:52 pm

Niti jedan... Ali uglavnom... Mene zanima kako bi ja sada mogao postati član kluba... Iskreno, nemam pojma kako...
Liga 10 četverokružno !! Amen !

malta
Reactions:

Post by malta » Tue May 19, 2009 2:17 pm

na ulazu u upravu i dalje stoji natpis: Samo za ČANOVE :mrgreen:

imam osjećaj da će matković postati predsjednik nakon koalicije sa bubalom.da će mu to biti jedan od uvijeta

frnja
Reactions:

Post by frnja » Tue May 19, 2009 3:06 pm

Nema koalicije... Tko je koalirao prije izbora koalirao je... Sad je to gotovo... Drugi tip izbora, ako se nevaram...

malta
Reactions:

Post by malta » Tue May 19, 2009 3:33 pm

o ima ima
postoji i dalje gradsko vijeće u kojem i dalje bez koalicije ništa.gradonačelnik ima proširene ovlasti, ali i dalje o jednom dijelu odlučuje gradsko vijeće.
moja pretpostavka: matković predsjednik gradskog vijeća i nk osijeka ;)

frnja
Reactions:

Post by frnja » Tue May 19, 2009 8:38 pm

Ako je tako onda je to moguće...

malta
Reactions:

Post by malta » Fri May 22, 2009 7:45 pm

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=19740
i kao što rekoh...sve ide prema tome :mrgreen:

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sat May 23, 2009 10:32 pm

GS:
VRUĆE LJETO U GRADSKOM VRTU: NK OSIJEK KRAJEM LIPNJA S NOVIM PREDSJEDNIKOM
Tko je Glavašev nasljednik?

Lipanj koji je pred nama donijet će vrlo zanimljive stvari u Gradskom vrtu. Naime, ovog ljeta predsjedniku NK Osijek Branimiru Glavašu istječe četverogodišnji mandat, a on sam je već poručio da bi tu funkciju rado prepustio nekom mlađem kandidatu.
Naravno, danas špekulirati o tome tko će zasjesti na čelo osječkog prvoligaša i povesti ga u novo doba nije najzahvalniji posao, jer još uvijek se ne zna konačan rasplet izbora za novog osječkog gradonačlenika. U drugom su krugu Krešimir Bubalo i Anto Đapić, a o volji birača će i te kako ovisiti i sudbina NK Osijeka. Naime, već i ptice na grani znaju da je preoblikovanje osječkog prvoligaša stalo samo iz političkih razloga, jer klupsko čelništvo nije željelo u privatizaciju uletjeti prije negoli Osijek, koji će biti budući većinski vlasnik kluba, dobije novu i stablinu gradsku vlast. To možemo smatrati dobrom odlukom, jer osječki prvoligaš je već prilično izmučen i iscijeđen raznim političkim borbama.

Matković je vrlo ozbiljna opcija
Malo ću se upustiti u “igranje” s imenima, a obzirom na to da sam načuo neke zanimljive kombinacije. Jasno, one će umnogome ovisiti o tome tko će sljedeće četiri godine vladati Gradom. Šuška se da bi Krešimir Bubalo u slučaju pobjede na izborima bio spreman na predsjedničko mjesto u Gradskom vrtu postaviti dojučerašnjeg konkurenta u gradonačelničkoj utrci Gordana Matkovića. Priča nije isprazna, ponajviše i zbog činjenice da su HDSSB i Matkovićeva neovisna lista sasvim blizu sklapanja političkog pakta, a ako se to dogodi, koridor prema Gradskom vrtu Matkoviću će biti širom otvoren. Ta opcija se čini zgodnom jer Matković je deklarirani navijač NK Osijek koji utakmice prati s istočne tribine Gradskog vrta gdje su po “defaultu” stacionirani najzagriženiji Osijekovi drukeri. Osim toga, razumije nogomet i uz potrebnu i neizbježnu potporu Grada vjerojatno bi bio sposoban “bijelo-plave” dobro voditi u sljedeće četiri godine. No, u slučaju pobjede Krešimira Bubala Matković nije jedina opcija. Nakon susreta protiv Rijeke nevino sam upitao direktora Mileta Dumančića “hoće li on možda u predsjedničku fotelju?”. Nisam dobio jasan odgovor, ali zato se na direktorvu licu pojavio zagonetni smiješak koji se može dvojako tumačiti. Ili da je Dumančiću ta funkcija zanimljiva ili, ono vjerojatnije, da on već zna tko je Glavašev nasljednik u slučaju da Bubalo dobije izbore.

Đapić skriva karte
Drugi kandidat za gradonačelnika Anto Đapić nije otkrio karte kad je u pitanju NK Osijek. No, Đapić dobro zna da je to vrlo osjetljiva tema, pa se zbog toga možda i nije javno izjasnio, iako sam uvjeren da i on ima svog aduta kojem bi povjerio Gradski vrt.
Uglavnom, tko god bude naslijedio Branimira Glavaša na funkciji čelnog čovjeka kluba imat će vrlo zahtjevan zadatak. NK Osijek bi u sljedeće četiri godine morao izrasti u stabilan i jasno organiziran klub koji će se biti sposoban povremeno umiješati i u borbu za titule. Neće to biti nimalo lak posao, iako je temelj napravljen. Osijek sad treba jednu kvalitetnu nadogradnju u obliku igračkih pojačanja.

Pogled prema bivšim igračima
Osim toga, budućeg predsjednika vjerojatno čeka i infrastrukturna priča koja postaje sve ozbiljnija. NK Osijeku prijeko su potrebna još bar dva terena, a i svi postojeći su zreli za ozbiljnu rekonstrukciju.
Mnogo toga ovisit će o preoblikovanju i o tome hoće li se Osijek u tom procesu dokopati novca koji će mu omogućiti da pojača momčad. Već odavna postoji ideja da se u Gradski vrt vrati Juricu Vranješa, Marka Babića, a možda se može razmišljati i o Stjepanu Jukiću, Tomislavu Mikuliću, Goranu Ljubojeviću, pa i Aljoši Vojnoviću. Jasno, sve s namjerom da se mladim igračima koji su promovirani u posljednje dvije godine ili će biti promovirani u budućnosti omoguće mentori koji će ih uspješno voditi kroz prvoligaške okršaje. Uglavnom, lipanj koji je pred nama nosi mnogo upitnika, ali i vrlo zanimljivih odgovora, jer osječki prvoligaš je sad na raskrižju s kojeg bi pogubno bilo krenuti u pogrešnom smjeru.

Planski ostvariti progres
Uvijek se otvara pitanje može li NK Osijek postati profitabilan. Iskreni odgovor bi bio - teško. No, da se jednim dobrim dijelom može financirati sam to je činjenica. Naravno, prvo će svima napamet pasti proizvodnja igrača. Ali od nje nema previše koristi ako “bijelo-plavi” tabore u prosječnosti HNL-a, jer tada vrijednost igrača nije bogzna kakva. Zato budući čelnici trebaju osigurati uvjete da Osijek konstantno izlazi na europsku scenu, a uz to svakako je moguće pojačati rad marketinške službe. Na tom polju ima velikog prostora za napredak, jer ni ova recesija neće trajati vječno, a i od kukanja nema koristi. Valja zasukati rukave i pokušati cijeli klub podići na višu organizacijsku razinu. To će koštati, ali će imati i smisla ako bude mudro osmišljeno. Uglavnom, NK Osijeku je nužna organizacijska reorganizacija.

wlatz
Reactions:

Post by wlatz » Sun May 24, 2009 1:34 pm

Treba raspisati javni natječaj pa zaposliti profesionalne ekonomiste da vode klub. Više mi je pun kurac da se netko po političkoj direktivi igra nogometnog kluba.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sun May 24, 2009 4:41 pm

wlatz wrote:Treba raspisati javni natječaj pa zaposliti profesionalne ekonomiste da vode klub. Više mi je pun kurac da se netko po političkoj direktivi igra nogometnog kluba.
Tako je!
Uvijek kažem da mogu uzeti bilo koja dva mlada dipl.ekonomista koji će od marketinga napraviti ono što je za današnju upravu znastvena-fantastika.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sun May 24, 2009 10:16 pm

Osjecanin wrote:
gunners wrote:
wlatz wrote:Treba raspisati javni natječaj pa zaposliti profesionalne ekonomiste da vode klub. Više mi je pun kurac da se netko po političkoj direktivi igra nogometnog kluba.
Tako je!
Uvijek kažem da mogu uzeti bilo koja dva mlada dipl.ekonomista koji će od marketinga napraviti ono što je za današnju upravu znastvena-fantastika.
Ne mora biti. Škola ne znači automatski znanje i uspjeh... :roll:
Ma slažem se tim, htio sam reći da nove ideje u klub može donijeti samo nova krv.

Post Reply