razno

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
vu80
Reactions:

Re: razno

Post by vu80 » Fri Jan 24, 2020 12:43 pm

Rajnus wrote:
Mon Jan 20, 2020 9:10 pm
Ne. Ugasio sam grupu. Ali vidim da si se subscribeao na grupu gdje dolaze svi članci iz medija o Osijeku 🙂
Koja je ovo grupa? Daj link ili naziv da ubacim.

Ps. Mislim da sam nasao:)

Rajnus
Reactions:

Post by Rajnus » Fri Jan 24, 2020 1:40 pm

Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

Ivan23HR
Reactions:

Post by Ivan23HR » Thu Jan 30, 2020 5:56 pm

Ako je Areni Sport u namjeri da uništi promoviranje igrača onda su uspjeli u tome. Marićev video je uklonjen s You Tube od dotičnog ivantvarenasport@gmail.com. Čini se da je to jedan od komentatora na Areni - Ivan Bilić, Ivan Stipčić ili Ivan Krpan. Dođe mi da mu sve po spisku pošaljem na mail... anger-- :( :(
Još 2 videa o Peri su maknuta. Također od istog đubreta... :toilet:
3.8. 2017. - Osijek 1:0 PSV

Grad na Dravi danas slavi, naprijed naši Bijelo - plavi

Prestali smo sanjati, počeli smo živjeti PAMPAS 2021

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Thu Jan 30, 2020 6:08 pm

Ivan23HR wrote:
Thu Jan 30, 2020 5:56 pm
Ako je Areni Sport u namjeri da uništi promoviranje igrača onda su uspjeli u tome. Marićev video je uklonjen s You Tube od dotičnog ivantvarenasport@gmail.com. Čini se da je to jedan od komentatora na Areni - Ivan Bilić, Ivan Stipčić ili Ivan Krpan. Dođe mi da mu sve po spisku pošaljem na mail... anger-- :( :(
Još 2 videa o Peri su maknuta. Također od istog đubreta... :toilet:
Ako pratite NBA i događanja oko te lige. Nedavno je umro David Stern "the Commissioner", neznam kako se ta funkcija prevodi nije ni bitno. Uglavnom to je onaj lik kojeg ste gledali u zadnjih valjda 30 godina drafta prije nego što je počeo voditi ovaj ćelavi.

Uglavnom, ima tu stvari koje mu se prebacuju dok je bio na funkciji, a jedna od stvari koju mu prepisuju ogromne zasluge je prvo internacionalizacija NBA lige (zato i prosječni NBA igrači danas zarađuju ogromne novce) i popularizacija među masama.

Ovo zadnje, znači NBA ligu mnogi "konzumiraju" kroz sadržaje na youtubeu više nego što gledaju uživo utakmice preko ppw ili sl. Najveći doprinos tome je zasluga što je NBA davno odlučila da apsolutno svi mogu bez ikakvih ograničenja koristiti video sadržaje za bilo kakve analize, sažetke, kompilacije, sprdnje, sve sve, bez ikakvih ograničenja! na taj način su doslovno popularizirali ligu u cijelom svijetu.

a ovi šupci s arenasporta neka jaaako paze da sluučajno netko nebi koristio sažetke utakmice lokomotiva inker zaprešić s onih atraktivih zdanja i izdanja pred onom silnom publikom od 19 gledatelja. nedo bog da arena izgubi neku paru jer neće moći prodati svoje isječke u kirgistan, indoneziju ili đibuti.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

3vilP
Reactions:

Post by 3vilP » Thu Jan 30, 2020 6:14 pm

Arena vam je zajebana po tom pitanju, znam kako je nama na SNu... Ništa ne smiješ uzeti što oni imaju. A Sport Klub je po tom pitanju još gori, oni odmah tužnu udaraju...

Meni su obrisali ovakav video sa svim golovima iz sezone 2012/13

Ivan23HR
Reactions:

Post by Ivan23HR » Thu Jan 30, 2020 6:28 pm

Ovu našu ligu ili pojedine igrače nitko živ ne prati. Stranci neće apsolutno ništa saznati preko You Tubea. Npr. ovaj video o Mariću. Kad je objavljen imao je 500ak pogleda. U 2-3 dana je otišao preko 10.000. Vidio sam da je jedan škotski novinar to podjelio na nekoj škotskoj stranici koja prati njihovu ligu. Dakle, navijače iz drugih zemalja zanima koga to npr. Rangersi planiraju kupiti. Sad kad je video uklonjen njihovi navijači moraju vjerovati struci da znaju šta rade. A i sam klub mora vjerovati skautima.

Ova cenzura ili po ljepše: kršenje autorskih prava mi se gadi i ubija svaki zanos da išta napravim.

Još 2 opomene da sam dobio bilo bi adio kanal
3.8. 2017. - Osijek 1:0 PSV

Grad na Dravi danas slavi, naprijed naši Bijelo - plavi

Prestali smo sanjati, počeli smo živjeti PAMPAS 2021

Delmat
Reactions:

Post by Delmat » Thu Jan 30, 2020 6:42 pm

Ma i yt je postao šule po tom pitanju. Npr ako imate recenziju nekog proizvod od x firme, ta firma može poslati youtube-u da maknu taj video ako se njima to ne sviđa.

Snupix
Reactions:

Post by Snupix » Thu Jan 30, 2020 7:40 pm

Vidio sam na yt kada neko streama tekmu da prekrije logo od arene i od maxtv , da ne dobiju copyright.
Image

marioart
Reactions:

Post by marioart » Fri Jan 31, 2020 10:23 am

Kempes wrote:
Thu Jan 30, 2020 6:08 pm
Ovo zadnje, znači NBA ligu mnogi "konzumiraju" kroz sadržaje na youtubeu više nego što gledaju uživo utakmice preko ppw ili sl. Najveći doprinos tome je zasluga što je NBA davno odlučila da apsolutno svi mogu bez ikakvih ograničenja koristiti video sadržaje za bilo kakve analize, sažetke, kompilacije, sprdnje, sve sve, bez ikakvih ograničenja! na taj način su doslovno popularizirali ligu u cijelom svijetu.
nije to bas tako crno bijelo kao sto si napisao... NBA ima problem jer veliki novac dolazi od TVprava, a gledanost znacajno pada... za koju godinu istice trebutni ugovor pa se sad brinu da nece dobiti istu sumu a to automatski znaci pad ugovora igraca jer vlasnici nece mci namaknuti dovoljno... a nemaju nikakve "koristi" od gledatelja iz zemalja gdje ne prodaju svoj "merchandise"

autorska prava su dosta skakljiva tema.nije to samo do "nasih"... nikome se ne svidja jer smo navikli sve uzimati besplatno... od glazbe, filmova pa do prijenosa.... ali netko ipak daje novac bas zato da mi to ne bi mogli gledati bespla... dio tog novca, koliko god bio sada mizeran za nas proracun, ipak zavrsi u nasem klubu.... da je veci interes za ligu, i ta suma bi bila veca... youtube je prilicno rigorozan kad neko prijavi, a i prilicno nemaran kad se probas obraniti od toga pa ostanes na brzinu bez kanala...

mozda je rjesenje staviti video na neki servis gdje nisu toliko rigorozni ili naci neki zakonski okvir gdje se moze to ipak malo koristiti

ramzes3
Reactions:

Post by ramzes3 » Sun Feb 02, 2020 2:17 pm

ako sam dobro informacije naso, onaj mestrovicev santarcangelo je ugasen i sad umjesto njega radi nekakvi youth centar

Post Reply