Članci o NK Osijeku

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
ramzes3
Reactions:

Re: Članci o NK Osijeku

Post by ramzes3 » Fri Dec 27, 2019 9:14 pm

clanak o stadionu, ali nista novo nego recikliranje starih vijesti

https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hn ... a/9793405/

Rajnus
Reactions:

Post by Rajnus » Fri Dec 27, 2019 9:59 pm

100% plaćeni članak
Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

ramzes3
Reactions:

Post by ramzes3 » Fri Dec 27, 2019 11:37 pm

Rajnus wrote:
Fri Dec 27, 2019 9:59 pm
100% plaćeni članak
bolje da su stavili mbkogua na njuskalo. 3 mj 200 kn, vau vau oglas da se bolje vidi, nesto skuplji doduse

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Sat Dec 28, 2019 1:09 am

ramzes3 wrote:
Fri Dec 27, 2019 11:37 pm

bolje da su stavili mbkogua na njuskalo. 3 mj 200 kn, vau vau oglas da se bolje vidi, nesto skuplji doduse
S obzirom što si sve pisao za Marića prije nekih godinu dana, očekujem da će Jerry najmanje 10 golova zabiti na proljeće :sm:
Obranit ćemo čast Osijeka,
prolit krv ako zatreba
pa nek znaju sve, duše prodane,
u našem gradu jedno ime je!

Medo
Reactions:

Post by Medo » Fri Jan 17, 2020 7:07 pm

zos
Reactions:

Post by zos » Fri Jan 31, 2020 2:32 pm

Boško Šutalo veliki je potencijal"
Je li vas iznenadio lukrativan transfer mladog Boška Šutala u Atalantu?

"Nije me iznenadio. Šutalo je igrač koji osim velikog potencijala posjeduje i pobjednički karakter, a koji je najvažniji u nogometu. Skauti Atalante dugo su ga pratili, to pouzdano znam. Zoran Zekić mi je o njemu pričao sve u superlativima, dok Boško praktički još nije ni zakoračio na scenu hrvatske lige. Predviđam mu veliku karijeru i status seniorskog reprezentativca u bliskoj budućnosti. Njegov je transfer velika odskočna daska za trenutačnu upravu Osijeka. Ovim transferom probili su led na najzahtjevnijim tržištima, a to su lige petice. Vjerujem da će to znati kapitalizirati."

"Osijek ide najtežim, ali ispravnim putem"
Kako vidite trenutačnu momčad Osijeka?

"Osijek se odlučio za ispravan, ali i najteži put, a to je paralelna izgradanja kluba na svim razinama; stadiona, kampa i kompletne infrastrukture te u isto vrijeme i momčadi. To sigurno nije lako, ali uskoro bi trebali pobrati vrhnje. Osijek bi za godinu ili dvije mogao ugroziti Dinamovu dominaciju hrvatskim nogometom. Mislim da je to realna prognoza. Kad završe stadion i kamp, bit će puno više novca za kupovinu pojačanja i izgradnju momčadi."
https://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/n ... 92200.html

LUDI-OS
Reactions:

Post by LUDI-OS » Sat Feb 01, 2020 10:35 am

Nije ni cudo sto imamo puno ozljeda

https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/tr ... i/9921256/

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sat Feb 01, 2020 10:48 am

Ovo zalužuje kompletno citiranje:
https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/tr ... i/9921256/

Sjeli smo u Zagrebu u petak kasno navečer. Skoro na pola puta između Osijeka i Bergama. Grada u kojem je Boško Šutalo (20) igrački stasao i grada u kojem bi ga nogometna Europa uskoro trebala upoznati. Nekoliko sati ranije prošao je liječnički i potpisao petogodišnji ugovor s Atalantom okončavši tako senzacionalnu nogometnu priču koja je trajala nekoliko dana i u kojoj je bilo jako puno neizvjesnosti.
- Na liječničkom su otkrili nekakvu ozljedu zgloba noge pa mi slijedi stanka od dva do tri tjedna - s osmijehom na licu prepričava Boško.

Eto, tek je stigao u Bergamo, a oni su mu na magnetskoj rezonanci već pronašli nešto što su liječnici u Osijeku previdjeli.

Atalanta bi po svemu trebala biti veliki iskorak u karijeri tako mladog igrača koji je u Gradski vrt ušao na mala juniorska vrata, a izašao kao mladić koji je ispisao povijest ostvarivši najveći transfer u povijesti Osijeka. Osijek je klub u kojem je igrala niska velikih igrača, ali nitko od njih nije u klupu blagajnu izravno donio pet milijuna eura. Pet milijuna za igrača koji je odigrao tek 28 utakmica u Prvoj HNL.

- Još sam malo ošamućen od svega, jer na kraj pameti mi nije bilo da ću tako brzo napustiti Osijek, a da mi je netko spomenuo Atalantu, samo bih se slatko nasmijao.

Možda ste zbog tog početnog šoka u prvi trenutak odbili Atalantu?

- Možda i jesam, jer sve se to doista odvijalo u nekoliko sati. Ljudi iz Osijeka pozvali su me u ured i obznanili da su dogovorili moj odlazak u Atalantu i da samo trebam potpisati ugovor. Možete zamisliti moj šok. Prvo sam bio u euforiji, ali onda su krenula pitanja. Atalanta? Serie A? Ugovor? Pet milijuna odšteta? Tražio sam neko vrijeme za razmišljanje i procijenio da je to možda ipak malo prevelika avantura za mene koji još nisam ostavio pravi trag ni kao igrač Prve HNL. Došao sam u klub i rekao da sam izabrao ostanak u Osijeku. Nekako mi nije bilo ni normalno da su klubovi sve dogovorili a da je o tome nemam pojma. Mogli su možda prije toga i sa mnom malo popričati.

Prilika života

I kakva je bila reakcija čelnih ljudi Osijeka?

- Bili su jako iznenađeni i začuđeni, nisu mislili da bi neki igrač mogao odbiti takvu ponudu, povijesnu za klub. Sjeli smo, objasnili su mi da je u pitanju golemi transfer, velika zarada za klub, povijesni transfer... S druge strane da imam priliku života, da mnogi sjajni igrači sanjaju da ih Atalanta pozove. No, sve to nije promijenilo moj stav, jer računao sam da mi je bolje u Osijeku gdje ću imati minutažu i status te optimalne uvjete za napredak, nego neizvjesnost koja bi me čekala u Bergamu. Toliko naših mladih igrača je imalo neuspješne izlete u Italiju, to su stvari o kojima moraš dobro promišljati.

Na koncu ste se ipak predomislili i prihvatili ponudu iz Bergama. Što se to promijenilo?

- Atalanta nije odustala od mene nakon što sam im se zahvalio na ponudi. Dapače, njihovi su se ljudi jako potrudili da mi objasne koliko me žele i koliko vjeruju u mene kao igrača. Pomno su mi iznijeli svoju viziju mog napretka u Bergamu. Kada sam vidio tu njihovu želju, koncept koji su složili za moj iskorak u karijeri, počeo sam se lagano premišljati. S druge strane, moji menadžeri su posložili još neke detalje oko ugovora, tako da sam na koncu prelomio da želim u Atalantu. Ljudi iz kluba su mi rekli da je ovo najveći novac koji je klub ikada investirao u tako mladog i neafirmiranog igrača. I da je to najveći dokaz koliko vjeruju u mene. Nakon svih tih razgovora na koncu sam okrenuo ploču i odlučio otići.

Spomenuli ste menadžere, zar nisu oni - tako se barem pisalo u medijima - bili kočnica u ovom transferu, jer su tražili dio kolača za sebe?

- Pisalo se svašta, ali agencija Prosport Management i ljudi koji me zastupaju bili su iznimno korektni u ovom poslu i radili su isključivo u mojem interesu. Da nije bilo njih, ne bi bilo ni ovog transfera, jer tek nakon njihova uključivanja u transfer došli smo do željenih pozicija. Na koncu, odluka o transferu bila je samo moja, agenti mi nisu radili ni najmanji pritisak po pitanju mog odgovora Atalanti. Dapače, bili su mi velika podrška. Oni i moji roditelji u Metkoviću.

ramzes3
Reactions:

Post by ramzes3 » Sat Feb 01, 2020 10:54 am

ako ko bude cito danasnje tiskano izadnje SN neka poslika razgovor sa sutalom. vidim da tamo navodi kako ga je hajduk htio kad je potpiso za osijek ali nije htio pregazit rijec koju je dao osijeku. to sto je ugovor potpiso nije imalo nikakve obveze?

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Sat Feb 01, 2020 11:08 am

ramzes3 wrote:
Sat Feb 01, 2020 10:54 am
ako ko bude cito danasnje tiskano izadnje SN neka poslika razgovor sa sutalom. vidim da tamo navodi kako ga je hajduk htio kad je potpiso za osijek ali nije htio pregazit rijec koju je dao osijeku. to sto je ugovor potpiso nije imalo nikakve obveze?
ti baš voliš polupati lončiće.
valjda govori o razdoblju prije 9 mjeseci kada je tek potpisivao profi ugovor.
imao je stipendijski koji je istekao i sigurno su ga tovari vrbovali prošlo ljeto, iako nemamo saznanja, tj. nismo imali do sad ove izjave, ali bilo bi za njih apsolutno čudno da nisu, jer su takvi.

znaš ono, kmeče, vrište, urlaju i prcmolje kada dođe mamić i iz njihovog dvorišta otima NJIHOVE igrače, a kad oni to rade drugim klubovima, e onda to nije problem.
osim ako oni zbilja misle da mi nismo smjeli uzeti igrača iz RNK SPLIT????

i da, neka neko poslika cijeli intervju od Šutala.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

Post Reply