NK Osijek d.d.

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
ramzes3
Reactions:

Re: NK Osijek d.d.

Post by ramzes3 » Thu Dec 26, 2019 11:19 am

dobro, ne treba se tih transfermarkt vrijednosti drzat ko pijan plota jer su oni samo zbroj nekih vrijednosti a ne pravi trzisni pokazatelj

mislim da bi se realnije stanje moglo dobit izvlacenjem proračuna svakog kluba. i onda seciranjem tog proracuna vidjet odakle im dolaze prihodi. al to izvlacenje podataka je poprilican poso
(primjer basel 17/18, 70 mil € prihoda bez transfera. 43% su prihodi od tv prava, 39% matchday i 18% komercijalni prihodi)

recimo na primjeru vec spomenutog cercle brugesa. on od tv prava za svoju ligu godisnje dobije 19 mil kn (17% ukupnog proračuna). osijek pod tom stavkom dobije 1 mil kn (1% ukupnog proračuna)

vec se na toj stavci vidi da se ne mozemo mjerit sa zapadnim klubovima i da moramo pronaci posve drugaciji nacin funkcioniranja kluba ako zelimo bit njima konkurentni

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Thu Dec 26, 2019 11:22 am

kad smo vec kod transfermarkta,nisu nas jos updateali ,neznam zasto :dknow:
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

ramzes3
Reactions:

Post by ramzes3 » Thu Dec 26, 2019 11:22 am

nemesis wrote:
Thu Dec 26, 2019 11:22 am
kad smo vec kod transfermarkta,nisu nas jos updateali ,neznam zasto :dknow:
apdejtaju 2x godisnje. u 3 i 9 mj

EUS
Reactions:

Post by EUS » Thu Dec 26, 2019 1:00 pm

ramzes3 wrote:
Thu Dec 26, 2019 11:19 am
dobro, ne treba se tih transfermarkt vrijednosti drzat ko pijan plota jer su oni samo zbroj nekih vrijednosti a ne pravi trzisni pokazatelj

mislim da bi se realnije stanje moglo dobit izvlacenjem proračuna svakog kluba. i onda seciranjem tog proracuna vidjet odakle im dolaze prihodi. al to izvlacenje podataka je poprilican poso
(primjer basel 17/18, 70 mil € prihoda bez transfera. 43% su prihodi od tv prava, 39% matchday i 18% komercijalni prihodi)

recimo na primjeru vec spomenutog cercle brugesa. on od tv prava za svoju ligu godisnje dobije 19 mil kn (17% ukupnog proračuna). osijek pod tom stavkom dobije 1 mil kn (1% ukupnog proračuna)

vec se na toj stavci vidi da se ne mozemo mjerit sa zapadnim klubovima i da moramo pronaci posve drugaciji nacin funkcioniranja kluba ako zelimo bit njima konkurentni
U potpunosti se slažem. Na nama je da predlažemo načine iznalaženja sredstava, mada su osnovni modeli poznati.
Osim nogometne škole...Recimo, obnova Zajednice prvoligaša, pa i drugoligaša, sa artikulacijom zajedničkih interesa. Npr., osnutak zajedničke marketinške agencije (da zarada ostaje klubovima, a ne posrednicima), koncentracija jačih sponzora kojima bi to tada bilo zanimljivije ulaganje, pa onda povratak HNL-a na TV, putem nacionalnih televizija, uz tv prava ili bukiranje reklama putem vlastite agencije. Barem započeti hod tim putem... jer bez medija i gledanosti, nema sponzora! Potom, iznajmljivanje imena stadiona generalnom sponzoru i svakako proširenje navijačke baze i ulaganje u nju...
Uvijek na pobjedu! Samo jako! Samo Osijek!

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Thu Dec 26, 2019 1:14 pm

EUS wrote:
Thu Dec 26, 2019 1:00 pm
ramzes3 wrote:
Thu Dec 26, 2019 11:19 am

U potpunosti se slažem. Na nama je da predlažemo načine iznalaženja sredstava, mada su osnovni modeli poznati.
Osim nogometne škole...Recimo, obnova Zajednice prvoligaša, pa i drugoligaša, sa artikulacijom zajedničkih interesa. Npr., osnutak zajedničke marketinške agencije (da zarada ostaje klubovima, a ne posrednicima), koncentracija jačih sponzora kojima bi to tada bilo zanimljivije ulaganje, pa onda povratak HNL-a na TV, putem nacionalnih televizija, uz tv prava ili bukiranje reklama putem vlastite agencije. Barem započeti hod tim putem... jer bez medija i gledanosti, nema sponzora! Potom, iznajmljivanje imena stadiona generalnom sponzoru i svakako proširenje navijačke baze i ulaganje u nju...
Ja sam uvijek za kopiranje tuđih rješenja, treba pogledati zašto su stadioni u Češkoj ili Austriji puniji nego kod nas, iako nogomet nije bolji.
Mora se i skinuti etiketa "lopovski" s nogometa, ali to nije problem Osijeka nego HajDina. Da se to napravilo, a recimo da je pravi trenutak bio nakon Rusije, imali bi pravi HNL s punijim stadionima.
Financiranje prati taj imidž, ali opet NK Osijek tu samo slijedi probleme cijelog HNL-a. Mi možemo živjeti proizvodeći svoje igrače, ali i kupujući po svijetu mlade igrače, to je dovoljno za samofinanciranje, uz europske jeseni i ponekad - proljeća.

ramzes3
Reactions:

Post by ramzes3 » Thu Dec 26, 2019 1:23 pm

gunners wrote:
Thu Dec 26, 2019 1:14 pm
Mi možemo živjeti proizvodeći svoje igrače, ali i kupujući po svijetu mlade igrače, to je dovoljno za samofinanciranje, uz europske jeseni i ponekad - proljeća.
zanimljiva stvar oko kupnji igraca po svijetu i njihove daljnje prodaje uz zaradu. tu je hnl poprilicno loš. transferi su maksimalno 2 3 mil eura. u usporedbi sa masom hrvatskih igraca koji su otisli za puno vece novce iz hnla. iznimka su olmo i eduardo. ali oni su toliko mladi dosli u hrvatsku da ih se moze racunat da ih je hrvatski klub odgojio, da se ne radi o usavršavanju i preprodaji

evo popisa najskuplje prodanih stranaca iz hnla

pinto 2.7 mil

atiemwen 2.65 mil

cesar 2.5 mil

hodzic 2.4 mil

risovski 2.25 mil

zec 2.2 mil

soudani 2.1 mil

heber 2.05 mil

susic 2 mil

bezjak 2 mil

kouassi 2 mil

cifre su smiješne, pogotovo kad se zna kolika masa stranaca je prosla kroz hnl. dobro prodat stranca iz hnla je jako tesko. skoro pa nemoguce

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Thu Dec 26, 2019 2:06 pm

ramzes3 wrote:
Thu Dec 26, 2019 1:23 pm
gunners wrote:
Mi možemo živjeti proizvodeći svoje igrače, ali i kupujući po svijetu mlade igrače, to je dovoljno za samofinanciranje, uz europske jeseni i ponekad - proljeća.
zanimljiva stvar oko kupnji igraca po svijetu i njihove daljnje prodaje uz zaradu. tu je hnl poprilicno loš. transferi su maksimalno 2 3 mil eura. u usporedbi sa masom hrvatskih igraca koji su otisli za puno vece novce iz hnla. iznimka su olmo i eduardo. ali oni su toliko mladi dosli u hrvatsku da ih se moze racunat da ih je hrvatski klub odgojio, da se ne radi o usavršavanju i preprodaji

pinto 2.7 mil

atiemwen 2.65 mil

cesar 2.5 mil

hodzic 2.4 mil

risovski 2.25 mil

zec 2.2 mil

soudani 2.1 mil

heber 2.05 mil

susic 2 mil

bezjak 2 mil

kouassi 2 mil

cifre su smiješne, pogotovo kad se zna kolika masa stranaca je prosla kroz hnl. dobro prodat stranca iz hnla je jako tesko. skoro pa nemoguce
Slažem se, danas sam negdje pročitao kako je Red Bull Salzburg kupio tri afrikanca i to iz stvarno egzotičnih zemalja, mislim da je u pitanju Zambija i Gabon...
Kod Osijeka bi se mogla isplati recimo kupovina, tj. dovođenje Caimacova ili Talysa.

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Thu Dec 26, 2019 2:18 pm

gunners wrote:
Thu Dec 26, 2019 2:06 pm
ramzes3 wrote:
gunners wrote:

pinto 2.7 mil

atiemwen 2.65 mil

cesar 2.5 mil

hodzic 2.4 mil

risovski 2.25 mil

zec 2.2 mil

soudani 2.1 mil

heber 2.05 mil

susic 2 mil

bezjak 2 mil

kouassi 2 mil

Slažem se, danas sam negdje pročitao kako je Red Bull Salzburg kupio tri afrikanca i to iz stvarno egzotičnih zemalja, mislim da je u pitanju Zambija i Gabon...
Kod Osijeka bi se mogla isplati recimo kupovina, tj. dovođenje Caimacova ili Talysa.
Talysa ? Ne bi baš rekao. Moderni Anton Dedaj. Caimacov je vrlo zanimljiv, ali imao je tešku ozljedu i operaciju koljena i to s koliko 18-19 godina. Nadam se da ga to neće omesti u razvoju. Vrlo, vrlo zanimljiv igrač.

Od tih mladih igrača koji su došli (domaći ili strani) mislim da je Beljo No.1 i drago mi je što ide na pripreme s prvom ekipom u Španjolsku...kao i Caimacov.
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

VESP031
Reactions:

Post by VESP031 » Thu Dec 26, 2019 5:04 pm

egoskop wrote:
Thu Dec 26, 2019 2:18 pm
gunners wrote:
Thu Dec 26, 2019 2:06 pm
ramzes3 wrote:

pinto 2.7 mil

atiemwen 2.65 mil

cesar 2.5 mil

hodzic 2.4 mil

risovski 2.25 mil

zec 2.2 mil

soudani 2.1 mil

heber 2.05 mil

susic 2 mil

bezjak 2 mil

kouassi 2 mil

Talysa ? Ne bi baš rekao. Moderni Anton Dedaj. Caimacov je vrlo zanimljiv, ali imao je tešku ozljedu i operaciju koljena i to s koliko 18-19 godina. Nadam se da ga to neće omesti u razvoju. Vrlo, vrlo zanimljiv igrač.

Od tih mladih igrača koji su došli (domaći ili strani) mislim da je Beljo No.1 i drago mi je što ide na pripreme s prvom ekipom u Španjolsku...kao i Caimacov.
Talys je Ronaldo za Dedaja!

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Mon Jan 06, 2020 9:32 pm

@Tominho evo dolaskom Grezde momčad ide na 23,5 milijuna eura ... A sigurno ce biti jos barem jedan dolazak :D
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Post Reply