Novi Osijek

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
Nozh
Reactions:

Re: Novi Osijek

Post by Nozh » Tue Nov 24, 2009 7:37 pm

a jeste skrenuli na offtopic!

i dalje držim da je širenje na drugu stranu drave jednostavno nemoguće. što zbog mina, što zbog močvarnog područja. dok oni to sve srede meni se rode unuci...

nek se grad jednostavno kada bude šanse nastavi širiti na jug i to je to...

djmarac
Reactions:

Post by djmarac » Tue Nov 24, 2009 8:42 pm

Taj plan je radjen kako sam citao 73 i to bez sumlje u rat tako da je krenulo u biti u suprotni smijer jer su se ljudi iseljavali. Dakle, plan je bio da ce u Osijeku 2000 godine zivjeti najmanje 200.000 ljudi ali je na kraju ispalo suprotno, cak se broj smanjio.

Dakle, sada je nerealno ali za nekoliko godina bi bilo sasvim logicno da se siri!

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Tue Nov 24, 2009 11:11 pm

wlatz wrote:
gunners wrote:Ja sam započeo sanjarsku temu o Novom Osijeku, a sve otišlu u politiku, Glavaša i autocestu.
Htio sam pokazati kako je u Osijeku nekada bilo vizionara i kako se nije uvijek disalo "palanački".
Zašto misliš da se danas diše "palanački"? Odlični su ti planovi, sve je to prekrasno, ali tko/što će popuniti sve ovo novo što se izgradi? Tko će platiti izgradnju? Kome će se ta izgradnja isplatiti?
I btw., na onoj stranici piše da je to projekt koji je počeo 1973. godine i prekinuo ga je rat 1991. Što je napravljeno u prvih 18 godina projekta? Stvarno bi me zanimalo. Koliko toga je izgrađeno?

Za ono što ne smatraš da treba ići ovdje otvori novu temu pa prebaci.
Ma pišite što hoćete, samo kažem da ste malo zastranili... :dknow:
Objasnio sam "palanački" na primjeu stadiona.

klokan
Reactions:

Post by klokan » Wed Nov 25, 2009 8:25 am

Osjecanin wrote:ne kužim šta je palanački u ideji da se sruši socrealistčna zapadna tribina, mala tribina podigne na visinu istoka ili još malo više i sve se zaokruži sa kompletnim natkrivanjem stadiona :dknow:
Zašto rušiti ono što postoji a uopće nije loše?

Samo za tu lovu od rušenja, odvoza i čišćenja (a prije toga skidanja stolica itd) vjerojatno možeš podići sjever i jug na razinu istoka. A onda ti ostane isti trošak za natkrivanje svega i imaš mrak stadion. A IMHO uopće ne treba neka prevelika lova za to...

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Nov 25, 2009 8:35 am

Osjecanin wrote:ne kužim šta je palanački u ideji da se sruši socrealistčna zapadna tribina, mala tribina podigne na visinu istoka ili još malo više i sve se zaokruži sa kompletnim natkrivanjem stadiona :dknow:
Palanački je srušiti tribinu i onda ne napraviti ništa, isto kao što je palanački kada su nam govorili da dvorana ima 5000 mjesta, što bilo istina, ali kada se zbroje sjedalice s onima u maloj dvorani.
A ako bi se jdnog dana rušila tribina, onda treba praviti potpuno novi stadion, može i preko Drave :sm:

hihmih
Reactions:

što se

Post by hihmih » Thu Nov 26, 2009 3:26 pm

tiče regionalizacije nemojte se zavaravati, i sada lokalna zajednica ima jako puno slobode i instrumenata da privuče kapital i investicije. . možemo vidjeti koliko uspješno to i radi. skoro pa ništa. nemože sve država odrađivati , moramo se sami izboriti i stvoriti poduzetničku klimu. regionalizaciju donosi samo još veču moć lokalnih dibidusa koji nas jebu več 19 god. ovisnost o državi i raspolaganje s tuđim novcem donosi samo korupciju i nepotizam. a što se tiče zapadne tribine , ako je zrela za rušenje, OK. samo naprijed. stadion ostaviti kakav je neka se natkrije i postane pravi atletski stadion. dok za nk Osijek treba sagraditi novi od nekih 25 milja i taj neka bude samo nogometni. njega treba sagraditi kao produkt suradnje grada i privatnih investitora na način kako je vrlo dobro opisao čini mi se osječanin.ispod tribina trgovački i poslovni prostori.

djmarac
Reactions:

Re: što se

Post by djmarac » Thu Nov 26, 2009 3:45 pm

hihmih wrote:dok za nk Osijek treba sagraditi novi od nekih 25 milja i taj neka bude samo nogometni. njega treba sagraditi kao produkt suradnje grada i privatnih investitora na način kako je vrlo dobro opisao čini mi se osječanin.ispod tribina trgovački i poslovni prostori.
To sam ja napisao ;) ;)

Pa cuj, problem kod nas u HR, a opcenito i na balkanu, je taj sto je vecina ljudi pokvarena. Takodjer sto je 90% ljudi podkupljivo a to iskoristavaju ovi pokvarenjaci. Sjetimo se samo Socijalizma, na papiru je savrsen oblik drzave ali je u praksi neizvediv jer se uvijek nadje netko tko ce to pokvariti. Dakle, da bi se nesto napravilo moraju se naci ljudi koji ce vise gledati narod nego sebe ali takvi ljudi tesko dodju na vlast jer nerade kampanju podplacivanja i slicno. Svi moramo krenuti od sebe, da se ponasamo ljudski i za dobrobit ostalih, pa ce biti onda i bolje za ostale!!!

russell
Reactions:

Post by russell » Thu Nov 26, 2009 3:48 pm

8-10 tisuca je sasvim dovoljno,nama jednom godisnje bude preko 10 000 pa ne vidim razloga za vise,a i ovako bi izgledalo punije kad dode 2-3 tisuce

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Thu Nov 26, 2009 3:54 pm

russell wrote:8-10 tisuca je sasvim dovoljno,nama jednom godisnje bude preko 10 000 pa ne vidim razloga za vise,a i ovako bi izgledalo punije kad dode 2-3 tisuce
Eto, kažem, najbolje stadion k'o Međimurje. :crash:

djmarac
Reactions:

Post by djmarac » Thu Nov 26, 2009 6:36 pm

Stadion djeluje odlicno i jako mi se svidja ali je problem financiranja a kod nas trenutno to nije isplatljivo. Kako sam cuo od ulaznica se nemoze ni straj platiti!

Post Reply