Apatija i žabokrečina

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
LUDI-OS
Reactions:

Re: Apatija i žabokrečina

Post by LUDI-OS » Sat Oct 26, 2013 12:50 pm

Za nesto takvo treba imati obrazovan kadar na tome podrucju, a mi toga nemamo...tako da sumnjam da bi neki veliki igrac dosao u OS

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sat Oct 26, 2013 2:47 pm

LUDI-OS wrote:Za nesto takvo treba imati obrazovan kadar na tome podrucju, a mi toga nemamo...tako da sumnjam da bi neki veliki igrac dosao u OS
Imamo mi kadra, ETF i odjel za matematiku proizvode studente od kojih bar jedan dio može put progamiranja. Ima i dosta Osječana u Zagrebu koje se može vratiti, a i ima i još dosta prostora za širenje cijele priče. Uostalom nitko nije postao developer na faksu ili srednjoj školi, te se stvari uče kod kuće, na netu ima apsolutno sva literatura za nekoga tko zapne.

BIOS za sada pomaže dizanju malih firmi, i još će se sigurno nadograđivati. Za osječki Tehnopolis postoji i lokacija, bivši polj.fakultet na tenjskoj, ali to je zastalo.

malta
Reactions:

Post by malta » Sun Oct 27, 2013 11:00 am

S obzirom da sam bivši ETF-ovac mogu reći kako je u moje vrijeme kvaliteta bila jako slaba i oni koji nisu sami radili na sebi...
Da je udružiti firme i faks i stvarati kadar koji je odmah nakon faksa spreman e onda bi to bila priča. Ovako koliko sam čuo firme u Osijeku ne mogu naći dovoljno kvalitetnih ljudi za posao.

3vilP
Reactions:

Post by 3vilP » Sun Oct 27, 2013 11:37 am

Osječki ETF nije izbacio dobrog programera svojim radom...

Ja ću vam objasniti zašto... Profesori informatičkih predmeta su stari i svi su ostali u svom vremenu. Kada sam kod jednog, koji je i bivši dekan, odgovarao usmeno, taj isti je morao zvati asistenta da mu se svoji na moodle, jer on nije znao kako, toliko o tome...

Praktični rad predaju asistenti i oni te trebaju naučiti programirati... Naravno, ne nauče te, a zašto? Plaća asistenata je oko 6000kn koliko znam... Plaće po firmama koje se bave programiranjem, i to onih ljudi koji imaju tako znanje da bi nekoga mogli naučiti je 150000

Dolazi se do zaključka, da ti asistenti nešto znaju, radili bi u tim firmama...

malta
Reactions:

Post by malta » Sun Oct 27, 2013 11:57 am

NE slažem se da trebaju naučiti programirati. Trebaju te naučiti razmišljati i zainteresirati za programiranje, a ostalo je na tebi.
Već sam ti to rekao u jednoj privatnoj raspravi ;)

3vilP
Reactions:

Post by 3vilP » Sun Oct 27, 2013 12:09 pm

Trebaju te naučiti osnovnu sintaksu PHPa barem, i time te zainteresirati...

russell
Reactions:

Post by russell » Sun Oct 27, 2013 12:16 pm

to je tako na svakom fakultetu, radi se gradivo staro 20 godina, uči se nešto što se u svijetu ne koristi 15 godina onda i studenti izlaze sa fakulteta loše obrazovani, ostaje da radiš sam na sebi i obrazuješ se i mimo faxa

Suri
Reactions:

Post by Suri » Sun Oct 27, 2013 1:20 pm

3vilP wrote:Osječki ETF nije izbacio dobrog programera svojim radom...

Ja ću vam objasniti zašto... Profesori informatičkih predmeta su stari i svi su ostali u svom vremenu. Kada sam kod jednog, koji je i bivši dekan, odgovarao usmeno, taj isti je morao zvati asistenta da mu se svoji na moodle, jer on nije znao kako, toliko o tome...
užas

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sun Oct 27, 2013 1:39 pm

malta wrote:NE slažem se da trebaju naučiti programirati. Trebaju te naučiti razmišljati i zainteresirati za programiranje, a ostalo je na tebi.
Već sam ti to rekao u jednoj privatnoj raspravi ;)
Slažem se potpuno. Ako će te netko zainteresirati za porogramiranje to bi trebalo biti već u osnovnoj školi. A dalje je sve na radu kod kuće.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sun Oct 27, 2013 1:40 pm

3vilP wrote:Osječki ETF nije izbacio dobrog programera svojim radom...

Praktični rad predaju asistenti i oni te trebaju naučiti programirati... Naravno, ne nauče te, a zašto? Plaća asistenata je oko 6000kn koliko znam... Plaće po firmama koje se bave programiranjem, i to onih ljudi koji imaju tako znanje da bi nekoga mogli naučiti je 150000

Dolazi se do zaključka, da ti asistenti nešto znaju, radili bi u tim firmama...
Ja sam na ETF-u učio Fortran :sm:

Post Reply