Mentalitet ljudi koji žive u Osijeku

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
gunners
Site Admin
Reactions:

Re: Mentalitet ljudi koji žive u Osijeku

Post by gunners » Fri Oct 19, 2012 8:40 am

Osjecanin wrote:šta mislite o tome?..gledam, pratim, čitam, slušam ljude kako im je sve teško, ništ im se ne da, za ništa nemaju vremena, ne podržavaju nikakve akcije..jedino što im se da je kukanje i pljuvanje..ovisi o kojoj se temi radi..a govorim naravno o Osječanima..ili točnije stanovnicima Osijeka..stalnim i privremenim..pitaj Boga tko se uopće od njih smatra Osječanima..i zašto..ništa ne valja, nitko ne valja, a lijene guzice ne bi digli ni da ima staviš "kinder jaje" pod njih..i sve je glupo, bezveze, ogorčeni su a život leti..

gdje je nestao onaj građanski duh stanovnika Osijeka? gdje su ljudi koji su srijedom punili Gradski vrt na nekoj bezveznoj utakmici NK Osijeka sa OFK Beogradom u broju od 15 000 navijača?
ili ljudi koji su stajali u redu za ulaznicu za kino čim bi se pojavio malo bolji film? gdje je ono zajedništvo koje je skupljalo tisuće ljudi na korzu svake subote navečer? znam da sam patetičan al jebemu mater.. :dknow: fali mi taj duh grada Osijeka..jebemti siluete koje odrađuju život u ovom gradu.. :(
Isto što i u drugim gradovima, svi misle da je HNL sranje i radije provode vrijeme u fotelji gledajući strane lige.
A što se desilo sa stanovnicima? Pa, puno se ljudi iselilo, i to onih obrazovanih, zato nam mediokriteti drmaju gradom, a oni koji se smatraju boljima od njih samo gunđaju (evo i ja tako :rotfl: )

vu80
Reactions:

Post by vu80 » Fri Oct 19, 2012 2:10 pm

Da, definitivno što gunners kaže...isto je tako i u drugim gradovima....sranje još gore.

Govorim za Vukovar, pa meni obiteljski dolazak u Osijek, šetnja promenadom, sladoled u p.panu, kavica u radićevoj, predstavljaju odličan provod kad pogledam kako je u mome gradu. Pa ovdje do nedavno nemaš kera da šeta ulicom u 6pm, sve je prazno, tmurno....ljudi se skrivaju po kućama, stanovima, ništa neradi, ništa se ne proizvodi, .... ljudi gunđaju, kukaju, pljuju po svima, na sve su ljuti, svima je najviše teško i svi su se jednostavno prepustili kao da ih Dunav nosi...A i ovo što sam nabrojao najmanji je problem...

ok, ajd istina ovo ljeto je bilo izrazito ljepo ovdje svaki vikend, na 3-4 mjesta je bilo tamburice, neke žurkice, imali smo Vukovarski festival, koncerte, raznorazne događaje....prvi put sam nakon tko zna koliko izašao sa ženom u vukovar na večericu i cugu a ne put podnoge pa u Osijek. Prvi put su bili i dani Osječkog...išlo se kupati na adu....tako da kulturni život malo je živnuo....samo ...ljeto je gotovo i sve po starome....

Sad dolazi zima....ajme majko... tužno... ljudi su jednostavno potonuli...i ko što rekoh ranije...prepustili se da ih "dunav nosi"..nažalost..

3vilP
Reactions:

Post by 3vilP » Fri Oct 19, 2012 2:15 pm

Moja ekipa sa nogoša, svi provode subote i nedjelje gledajući strane lige, a na HNL nisu ošli godinama, tako da nije da tu nema istine...

navijac_osijeka
Reactions:

Post by navijac_osijeka » Fri Oct 19, 2012 4:24 pm

Ima tu više razloga, jedan su sigurno mediji koji šire razdor, paniku, crnilo i godinama s crnilom i negativnim vijestima truju ljude koji su tako postali depresivni i apatični.

Drugo, ljudi su počeli sve više družiti se preko fejsbuka, twittera, foruma i postajati ovisni o internetu. Što će netko izlaziti van kad preko kompjutera može doći do bilo koje informacije istog trenutka. Ovi pametni mobiteli, Ipadi i slična sranja su još više pogoršali taj problem pa sad ljudi i kad odu van se mogu dopisivati s nekim preko fejsbuka, umjesto da popriča s onim tko je pored njega. Koliko puta ste vidjeli da netko sjedi sam u kafiću i drka po mobitelu (i ja znam nekad tako :sm: )

I tako dalje, ne da mi se više, ako nekog zanimaju moja lupetanja mogu slobodno nastaviti.
ZORAN ZEKIĆ - HEROJ, A NE ZLOČINAC!!

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Fri Oct 19, 2012 6:27 pm

Slično je i u ostalim gradovima, s iznimkom Splita. Tamo sam prošle godine sjedio isped faksa elektrothenike, storjastva i brodogradnje i dva asistenta pričaju o veznom redu hajduka, ajde zamislite dva asistena na našem ETF-u kako pričaju o Krvžiću i Leškoviću :rotfl:

Ali odmaknimo se od Hrvatske. Evo, recimo Austrija koju dobro poznajem i gdje ljudi više prate opere, mjuzikle i koncerte klasične glazbe nego nogomet. Takva Austrija ima popunjene stadione s ligom koja je sigurno slabija od naše. To je liga u kojoj nema maldih talenata, gdje su najbolji igrači isluženi balkanci i austrijanci kojima bi bolje legao Futsal.
Ali u takvoj Austriji o nogometu se piše afirmativno, prenose se sve utakmice nacionalne lige i nema krađa, namještanja, klubova u koji su dužni desetljećima i sl.

Lufus
Reactions:

Post by Lufus » Fri Oct 19, 2012 6:40 pm

Ljudi su razocarani, apaticni, puni gorcine... Mislili smo samo da taj prokleti rat prodje i pocnemo s normalnim zivotom. A sto smo dobili? Tsunami pretvorbe bio je gori od tri rata, "isplivali" su polupismeni ljudi, sverceri, pijanci, harmonikasi...A danas uglednici i puni love. Korupcija i rodjacko-stranacke veze usle su u doslovno sve slojeve drustva. Sustav vrijednosti se potpuno promijenio, vijesti su pune kojekakvih starleta i instant zvijezda. U predizbornim kampanjama najcesce spominjana rijec je postenje. Bas me zanima zasto. Najgore od svega je sto pravna drzava ne funkcionira, oni koji su prijavljivali kriminal su stradali, a ovi sto su krali su pokajnici ili su dobili smijesne kazne pa u isto vrijeme izdrzavaju kazne i obnasaju direktorske funkcije. Situacija u sportu je slicna kao i u drustva, "glavni" sportovi imaju svoje bogove, Mamic, Gobac, Radic...Ta ekipa je postavila svoje poslusnike u lokalne organizacije i zacarani krug je uspjesno zatvoren. Politika im ne moze nista sto zbog nesposobnosti, a sto zbog umjesanosti u ilegalne radnje. U nogometu se najvise love vrtilo i zato se navuklo najvise kriminalaca. I tako vec godinama. Dok se stvari ozbiljno ne pocnu mijenjat nema povratka ljudi na Gradski vrt, a i na ostale stadione i dvorane.

Nozh
Reactions:

Post by Nozh » Fri Oct 19, 2012 6:48 pm

Kada se pogleda tko nam je na vlasti i tko zaprave drma gradom, odmah je jasno sve, to je preslika društva.

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Fri Oct 19, 2012 7:23 pm

nema izgovora, ljudi će nasrat svašta samo da ne dođu na tekmu, a koji je razlog vjerojatno ni oni sami ne znaju. Mene iskreno srce boli kada vidim mali broj ljudi na tribini, ali i toliku nezainteresiranost u gradu za NK Osijek. Doduše u drugu ruku me veseli vidit evo barem nas tisuću koji smo uvijek na istoku, veseli me kada vidim s kakvim žarom mi to pratimo i to vjerojatno nikad mnogi neće shvatit. E da, veseli me također što evo unazad nekoliko kola moj lega počinje ići samnom na utakmice, iako je alergičan na našu ligu i na stanje u nogometu općenito. Nije zagriženi navijač Osijeka, ali dolazi na tekme, to me također veseli. Jedan po jedan....No da ne trkeljam previše, sekira me taj mentalitet, da !
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

vu80
Reactions:

Post by vu80 » Fri Oct 19, 2012 7:32 pm

Osjecanin wrote:al opet kakve to veze ima sa utakmicama NK Osijeka ili odlaskom u kino?
ljudi su apatični? dobro..i s čim se ti ljudi danas bave? šta rade po cijele dane? mjesece? godine? čekaju da umru? ne kužim? :dknow:
nitko ništa ne poduzima, nitko ništa ne mijenja, vrhunac je seruckanje po tipkovnici..ako nekome smeta vlast, izvolite izađite na izbore pa ju skinite!
to su sve priče za malu djecu..izgovor zlata vrijedi..
ponavljam, što će sad spriječit tu "masu" navijača NK Osijeka da sutra dođe na tekmu sa Zadrom?
nije li se na ovom forumu govorilo da ljudi ne dolaze zbog termina od 15h ili zbog cijene ulaznica? sad je termin u 18h a ulaz je besplatan! vrijeme idealno, cijeli dan sunčano, temperatura idealna... dnevna oko 25 stupnjeva itd.šta sad ne valja? koji je sad izgovor? :dknow:

Problem je što nema mase navijača NK Osijeka, ona jednostavno ne postoji....htijeli mi to priznati ili ne... Nadam se da će me sutra demantirati, da će sutra biti 5000 ljudi....da je sve u novcu....ali ljudi su jednostavno odustali od svega... ja danas nagovaram 2 lika cijeli dan da idu sutra na utakmicu jer je besplatna, jer ja vozim, jer častim rundom osječkog....Istina nisu navijači Osijeka ali ne rade sutra, ne "smetaju" im žene i djeca, a vole obadvojica nogomet, prate, igraju u nižim ligama.....i moraš i puškom tjerati....ajd neka mi to netko objasni...
Iskreno, ja da sam u Zagrebu, da igra Dinamo i bilo tko, da me netko društvo zove na utakmicu i pivu a nemam ništa pametnije....pa jednostavno bih otišao....ali danas 80% ljudi jednostavo kao što ti kažeš....čeka da "umre" valjda.... :dknow:

Pogledajmo malo one silne "socialne" prosvjede u Zagrebu prije par mjeseci (prošle godine)....pa na velikom prosvjedu sindikata i neznam ti koga okupi se 1000ljudi.....dakle 1000ljudi a barem 200.000 je diretno ugroženo sa tim i sličnim postupcima vlasti. Pa vrhunac je bio ovaj sad skup sindikata sa 10.000ljudi....
Jaoj pa da li se netko može sjetiti onog famoznog prosvjeda za radio 101 tamo 90tih. kad je 150.000ljudi marširalo ulicama zbog jedne radio stanice......

edit: p.s. pod masom sam misilo na nekoliko tisuca sljedbenika našeg voljenog klupa....ne vas(nas) 1000 na istoku....da ne bi bilo zabune

Lufus
Reactions:

Post by Lufus » Fri Oct 19, 2012 7:37 pm

Vlast koja god je bila je nekaznjeno marisala i uhljebljivala svoje ljude na kojekakvim funkcijama tako da ni ne cudi sto u Hrvatskoj malo ljudi izlazi na izbore. Mislim da su uzroci za kino drugaciji, ljudi su navikli skidat filmove, a i ovi plexiplexi nisu bas jeftini. Ja ako sa zenom odem tesko cu potrosit manje od 100kn, a ako netko jos i klince vodi...Ovo za termin se odnosi na one malobrojne koji inace pohode utakmice NK Osijeka, ali im ovaj termin ne pase, za ove koji su digli ruke je termin potpuno nebitan. Moj stari je hajdukovac, ali me vodio na utakmice Osijeka od osamdesetih. Poslije je isao sam na utakmice, cak je i jednu dionicu kupio, ali i on je prestao ici, a bome vise ni prijenose ajduka ne slusa. Trebat ce puno vremena i sposbnih ljudi u vodstvu kluba da se ljude vrati na stadion. Ovi to definitivno nisu jer njihov maksimalni domet je dijeljenje kobasica uz kupljenu ulaznicu.

Post Reply