Mentalitet ljudi koji žive u Osijeku

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
gunners
Site Admin
Reactions:

Re: Mentalitet ljudi koji žive u Osijeku

Post by gunners » Mon Oct 29, 2012 9:23 pm

Đorđe Ivković je komentirajući iz Kranjčevićeve, dobro primjetio kako je igrače Osijeka iz sedamdesetih znao cijeli grad, a sada nitko ne zna naše igrače.
Ali sjećam se osamdesetih, već onda ljudi nisu znali prepoznati nogometaše, osim 3-4 najbolja, ali sada ne bi znali nikoga, možda Smoju?
Zašto nikada u Glasu Slavonije nije bio interview sa Zoranom Kvržićem, zašto? Jel to teško napraviti?
Ja kao veliki navijač, ne znam skoro ništa ni o Branku Vrgoču, ni o Leškoviću, a ovu trojicu smatram najboljim igračima koje smo imali u ovom tisučljeću. Jel ne može Keler umjesto onih copy-paste tekstova koje svaki dan slaže ili onog blata kojim maže subotnji magazin Glasa (gdje više više o Dinamo nego o Osijeku), napraviti mali interview preko pola stranice, svaki tjedan - jedan igrač? Jel to teško?

vu80
Reactions:

Post by vu80 » Mon Oct 29, 2012 9:55 pm

Yep, posebno danas kad su mediji dostupni na svakom koraku, kad je internet na svakom mobitelu i kad bi barem jedan profil igrača tjedno bilo tako jednostavno napraviti samo da se ima volje...

Nažalost to pitanje i problem pokreneš ti ili netko ovdje ali do "glave" naših sportskih novinara (ako se i zovu tako) to jednostavno ne dolazi... Pa 20-30 "standardnih pitanja" i jednom tjedno. Subotom u glasu recimo...i milina... Ali jednostavno oni ne žele...kao da je totalno nebitno...

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Mon Oct 29, 2012 10:15 pm

vu80 wrote:Yep, posebno danas kad su mediji dostupni na svakom koraku, kad je internet na svakom mobitelu i kad bi barem jedan profil igrača tjedno bilo tako jednostavno napraviti samo da se ima volje...

Nažalost to pitanje i problem pokreneš ti ili netko ovdje ali do "glave" naših sportskih novinara (ako se i zovu tako) to jednostavno ne dolazi... Pa 20-30 "standardnih pitanja" i jednom tjedno. Subotom u glasu recimo...i milina... Ali jednostavno oni ne žele...kao da je totalno nebitno...
Čitaju oni naš forum, to smo već više puta vidjeli, čak su nekada i kopirali ideje ili nas citirali...
Nije mi samo jasno zašto ne rade te interviewe?

Seltik
Reactions:

Post by Seltik » Tue Oct 30, 2012 3:03 am

problem je što je cijelo društvo više manje depresivno.. što nema izlaza i što su kino, utakmica i slične stvari luksuz u životu.. netko treba palit auto, platit kartu i možda kupit djeci špice a nema odakle... ljudi u ovom gradu nisu sretni, svi su puni mržnje gorčine i nemože se tu očekivati nekakav pomak. Pravih navijača u doba kad je na utakmice Osijeka išlo 15.000 isto nije bilo jako puno.... tu je bilo dosta građana koji su jednostavno eto išli na utakmicu pogledati taj naš NK Osijek i koji sigurno nisu bili mrzovoljni tjedan dana ako Osijek nije pobjedio kao što je to kod nas slučaj... a tih građana koji su punili stadion nema više, točnije ima ali su prezauzeti svojim problemima da ne misle o nogometu. Primjer je moja obitelj gdje skoro svi navijaju za Osijek i ti ljudi su prije 25 -30 godina odlazili na utakmice Osijeka povremeno a sada da Osijek igra sa Mančester Unitedom na novoizgrađenom stadionu sa 100.000 mjesta natkrivenim sa plazma semaforom finale lige prvaka... isto bi me sa smješkom pogledali i rekli jesam li ja normalan, kao kad ih pitam da dođu na utakmicu Osijek - Istra.. ista stvar

Gledam i po sebi.. idem na stvarno sve utakmice, imam godišnju, ali evo po prvi put sam u situaciji da ozbiljno razmišljam da sutra neidem na utakmicu.. zašto ?
Jednostavno 2 plaće mi kasne 3 mjeseca, raspolažem sa 23 kn u novčaniku, kad bi i sjele obje plaće koju iznose 1700 kn sa dugovima ovim tekućim nebi mi ostalo 200 kn, a treba registrirat auto, servisirat ga, nedaj bože stavit zimske gume, a već sad za večinu tih stvari dugujem veliku cifru skoro svakom članu svoje obitelji..

Muka mi je od svega nemam volje ni za disanjem, jer se u ovoj zemlji ne živi nego preživljava, i samo ta pripadnost gradu i klubu i ta ljubav prema tom našem Osijeku me vuče na utakmice... ali razumijem ove druge...

Nedavno su mene pozvali da gledam onaj futsal u dvorani.... volim osijek, volim nogomet, i sam na srednjici svaka 3 dana igram taj nogomet po 3 sata, nemam pametnijeg posla, ali jednostavno nemam volje ni za šta i uopće nisam ni razmišljao i rekao sam ne.. a da je neka druga vesela situacija onako Švicarska, pa vjerujem da bi i badminton susret Našice- Đakovo bio posjećen...

russell
Reactions:

Post by russell » Tue Oct 30, 2012 8:18 am

apsolutno si u pravu, ali ima tu i još jedna stvar po mom mišljenju, ljudi su nezainteresirani za bilo šta osim pit kave, usporedit ću s time da kad god odem u cinestar di je karta 30kn, kola 15 i kokice 15, kino je više manje uvijek relativno popunjeno, ljudi se po toj portanovi i avenue mallu našetavaju, piju kave i šta sve ne...kako je bolje sina odvest da gleda jebene nagelirane pedere kako se šeću nego ga odvest na utakmicu di je 2 sata na zraku i di će se zainteresirati za sport (bilo nogomet, košarka, rukomet ili nešto peto)

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Tue Oct 30, 2012 8:25 am

russell wrote:apsolutno si u pravu, ali ima tu i još jedna stvar po mom mišljenju, ljudi su nezainteresirani za bilo šta osim pit kave, usporedit ću s time da kad god odem u cinestar di je karta 30kn, kola 15 i kokice 15, kino je više manje uvijek relativno popunjeno, ljudi se po toj portanovi i avenue mallu našetavaju, piju kave i šta sve ne...kako je bolje sina odvest da gleda jebene nagelirane pedere kako se šeću nego ga odvest na utakmicu di je 2 sata na zraku i di će se zainteresirati za sport (bilo nogomet, košarka, rukomet ili nešto peto)
Tu dođemo do onoga što Kempes već napisao, da je najbolje prodavati doživljaj za cijelu obitelj. Trg. centri su puni jel je kada je zima ili kiša, nemaš kuda s djecom. :dknow:

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Tue Oct 30, 2012 8:31 am

Seltik wrote:problem je što je cijelo društvo više manje depresivno.. što nema izlaza i što su kino, utakmica i slične stvari luksuz u životu.. netko treba palit auto, platit kartu i možda kupit djeci špice a nema odakle... ljudi u ovom gradu nisu sretni, svi su puni mržnje gorčine i nemože se tu očekivati nekakav pomak. Pravih navijača u doba kad je na utakmice Osijeka išlo 15.000 isto nije bilo jako puno.... tu je bilo dosta građana koji su jednostavno eto išli na utakmicu pogledati taj naš NK Osijek i koji sigurno nisu bili mrzovoljni tjedan dana ako Osijek nije pobjedio kao što je to kod nas slučaj... a tih građana koji su punili stadion nema više, točnije ima ali su prezauzeti svojim problemima da ne misle o nogometu. Primjer je moja obitelj gdje skoro svi navijaju za Osijek i ti ljudi su prije 25 -30 godina odlazili na utakmice Osijeka povremeno a sada da Osijek igra sa Mančester Unitedom na novoizgrađenom stadionu sa 100.000 mjesta natkrivenim sa plazma semaforom finale lige prvaka... isto bi me sa smješkom pogledali i rekli jesam li ja normalan, kao kad ih pitam da dođu na utakmicu Osijek - Istra.. ista stvar

Gledam i po sebi.. idem na stvarno sve utakmice, imam godišnju, ali evo po prvi put sam u situaciji da ozbiljno razmišljam da sutra neidem na utakmicu.. zašto ?
Jednostavno 2 plaće mi kasne 3 mjeseca, raspolažem sa 23 kn u novčaniku, kad bi i sjele obje plaće koju iznose 1700 kn sa dugovima ovim tekućim nebi mi ostalo 200 kn, a treba registrirat auto, servisirat ga, nedaj bože stavit zimske gume, a već sad za večinu tih stvari dugujem veliku cifru skoro svakom članu svoje obitelji..

Muka mi je od svega nemam volje ni za disanjem, jer se u ovoj zemlji ne živi nego preživljava, i samo ta pripadnost gradu i klubu i ta ljubav prema tom našem Osijeku me vuče na utakmice... ali razumijem ove druge...

Nedavno su mene pozvali da gledam onaj futsal u dvorani.... volim osijek, volim nogomet, i sam na srednjici svaka 3 dana igram taj nogomet po 3 sata, nemam pametnijeg posla, ali jednostavno nemam volje ni za šta i uopće nisam ni razmišljao i rekao sam ne.. a da je neka druga vesela situacija onako Švicarska, pa vjerujem da bi i badminton susret Našice- Đakovo bio posjećen...
Slažem se, da je netko 1992. rekao da će 20 poslije biti ovako, svi bi se iselili. Svi smo razočarani, ja sam izgubio sve one patriotske osjećaje, ostalo mi je samo kao i tebi: NK Osijek - nešto s čim sam povezan od djetinjstva.

Seltik
Reactions:

Post by Seltik » Tue Oct 30, 2012 1:36 pm

gunners wrote: Slažem se, da je netko 1992. rekao da će 20 poslije biti ovako, svi bi se iselili. Svi smo razočarani, ja sam izgubio sve one patriotske osjećaje, ostalo mi je samo kao i tebi: NK Osijek - nešto s čim sam povezan od djetinjstva.
pa da, dobro ja sam mlađi, 88 godište, ali vjeruj mi zbog ovog svega je i došlo da ja više slavim gol Osijeka protiv Zadra nego Hrvatske protiv Engleske.. eto

vu80
Reactions:

Post by vu80 » Tue Oct 30, 2012 4:39 pm

Ma potpisujem sve sto ste vi tu do sad napisali. Stanje je opce sjebano a narod jednostavno nema nit novaca nit zivaca da se konstantno bori "protiv vetrenjaca". Tamo 90tih kad sam ja poceo redovito ici na utakmice redovito sam sretao prijatelje za koje znas da su vise naklonjeni Hajduku ili Dinamu ali su bili na hrpi utakmica protiv Rijeke, varteksa, zagreba i inih i veselili se nasim pobjedama...bilo je sasvim normalno ici nedjeljom na utakmicu u 15h, nije bilo sjedalca, semafora, reflektora, al je bilo 10.000 na puno utakmica.... Jednostqvno islo se, vladao je optimizam. A tog optimizma danas vise nema!

Nevezano za nas i Osijek, slusam na povratku s posla ove kup utakmice, Zagreb - zelina ... Cjelih 50tak ljudi na stadinu. Jos komentator kaze kako je 15min prije pocetka prebrojao 24 covjeka ( svi navijaci gostiju u crvenim kapicama) i da je do pocetka doslo jos toliko.... Pazi, grad od 1M ljudi, 1/8 kupa Hrvatske, ljepo vrijeme, pa da je normalno vrijeme svaki umirovljenik bi svog unuka doveo na utakmicu, ma STRASNO...

vu80
Reactions:

Post by vu80 » Tue Oct 30, 2012 10:03 pm

evo dvije slike sa SIB-a, obje me jednako oduševile:

Image

:ave: :ave: :ave:

Image

:fan: :fan: :fan:

to su ti mazohisti, klasa optimist o kojih treba što više!!!....

p.s isprike na autorskim pravima i ljudima na slikama što ih "širim" javnosti!:)

Post Reply