Glas Slavonije

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
gunners
Site Admin
Reactions:

Glas Slavonije

Post by gunners » Sat Aug 30, 2014 10:17 am

Jel čita netko?
Ja ga kupujem subotom i uvijek me razočaraju. Na naslovnici je uvijek pesimizam, evo danas imamo: "Prijeti nam 20 godina stagnacije". Oni jednostavno vole kukumakati, nekidan su napisali tekst kako se dobro iseliti iz drzave.
Kolimnisti predvođeni Šolom su im za ismijavanje. Jedino filmske i glazbene reviewe rade po mom ukusu.
Mislim da naš grad zaslužuje bolje novine.
Sportski dio je najbolji, ali i dalje nedovoljno dobar(osim Keržea). Zašto ne naprave svaki tjedan interview s igračem Osijeka? Jel to problem? Od igrača treba napraviti zvijezde. Ne znamo puno o Matasu, Glavašu, Škoriću, ma ni o Mikuliću, Novakoviću...

LUDI-OS
Reactions:

Re: Glas Slavonije

Post by LUDI-OS » Sat Aug 30, 2014 10:45 am

Ne citam glasila stranaka

Eventualno pogledam na netu sport, al tu ionako vise pisu o hajdinu nego o Osijeku

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sat Aug 30, 2014 11:07 am

Kempes wrote:danas je kupovanje novina iluzorno i još mi nije jasno zašto uopće postoje tiskani mediji?
valjd zbog onog starog filinga, kad si na godišnjem ili nedjeljom, pa piti kavu na balkonu i listat novine.

ja nepamtim kada sam zadnji put dao jednu lipu za novine. nema smisla. što novine objavljuju? kupiš sutra ujutro novine, 90% događaja koje oni pišu znaš da se dogodilo i prije nego su novine ošle u rotaciju.

prije su novinari bili tu da od njih saznaš što ima novoga, jer bez njih nije bilo informacija, danas je sasvim druga priča, a i njihov rad se srozao totalno.
Novine trebaju biti pune komentara i članaka koji nisu agencijake vijesti. U slučaju Glasa Slavonije treba pratiti lokalne vijesti, ali i davati komentare, slušati obične ljude ali i intelektualce. Gurati kulturu, sport, obrazovanje, a ne kukati o minimalcu i seljačkim prosvjedima i sl.
Glas Slavonije je jedini izvor lokalnih vijesti, pa svi portali (031 i SiB su ostali jedini) ih samom citiraju.
Ovo što sam već napisao za sport je primjer koliki bi utjecaj mogli imati.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sat Aug 30, 2014 11:09 am

LUDI-OS wrote:Ne citam glasila stranaka

Eventualno pogledam na netu sport, al tu ionako vise pisu o hajdinu nego o Osijeku
Ma znam da su stranačko glasilo i oni to nito ne kriju. To je odvratno, ali kad nemamo drugih novina.
Nije istina da ne pišu o Osijeku, oni jedini pišu, da nema Glasa ne bi ništa znali, ali opet i to je nedovoljno.

LUDI-OS
Reactions:

Post by LUDI-OS » Sat Aug 30, 2014 11:16 am

Azurnije info o NKOS saznam u SN nego u GS

mariox
Reactions:

Post by mariox » Sat Aug 30, 2014 11:25 am

gunners wrote:Jel čita netko?
Ja ga kupujem subotom i uvijek me razočaraju. Na naslovnici je uvijek pesimizam, evo danas imamo: "Prijeti nam 20 godina stagnacije". Oni jednostavno vole kukumakati, nekidan su napisali tekst kako se dobro iseliti iz drzave.
Kolimnisti predvođeni Šolom su im za ismijavanje. Jedino filmske i glazbene reviewe rade po mom ukusu.
Mislim da naš grad zaslužuje bolje novine.
Sportski dio je najbolji, ali i dalje nedovoljno dobar(osim Keržea). Zašto ne naprave svaki tjedan interview s igračem Osijeka? Jel to problem? Od igrača treba napraviti zvijezde. Ne znamo puno o Matasu, Glavašu, Škoriću, ma ni o Mikuliću, Novakoviću...
Meni je opet Šola najbolji dio GS ali nažalost kod nas u Slavoniji samo neki crnjaci na moru party Zrće, Split itd.. kod nas lik ubije ženu i gosta lokala pa dolje investicije u ovo ,ono hoteli. luke, kod nas puni busevi iz OS za Njemačku a ZG ne smijem ni spominjat tamo se u mjesec dana desi što ovdje u 6 mj. plus to što su bliski uz jednu stranku a takav je i jutarnji i sl. kod nas u S i B možeš slobodno jednom tjedno izdat novine jer u sedam dana ništa bitno se ne mijenja.

Suri
Reactions:

Post by Suri » Sat Aug 30, 2014 1:19 pm

starci su pretplaceni na gs otkako pamtim pa ga citam gotovo svakodnevno kada dodjem po klince koje mi pricuvaju. te novine su se pretvorile u ultra drlog. mislim, vecina novina su zutilo drlog, ali oni su über ultra drlog sa svojim politikantstvom do je tako prozirno i bezocno da mi je muka. te novine sada postoje jedino i iskljucivo da rade u korist hdssb-a. na svakoj faking stranoci, svaki clanak koji se pise, mora se uzeti u obzir kako ce se to odraziti na partiju. pa i to konstantno pljuvanje svih zivih, sve je to u korist stranke. najgore mi je kad pljuju vladu jer je nezaposlenost katastrofalna, i onda na drugoj stranici kukumavljenje kako smo jadni i kako nam je u zupaniji velika nezaposlenost. pa tko je za to kriv? tko ima utjecaja na to? toni cetinski mozda? valjda zupan nesto tu treba napraviti...
sport? kelerovi kvalitetni clanci se mogu pobrojati na prste jedne ruke, po godini. njega dozivljavam kao one zivcane kvocke na salterima drzavnih institucija; tu sam, dobro mi je, ne talasam...

Nozh
Reactions:

Post by Nozh » Sat Aug 30, 2014 1:26 pm

Moj stari je bio kao Gunners, kupovao subotom Glas, čisto valjda iz navike. Ja čitam samo sportski dio koji se odnosi na NKOS, i to isključivo online izdanje. Šoline kolumne i ostatak propagande zaobilazim, ako mi je gusto za wc bolje zapalim jednu.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sat Aug 30, 2014 2:22 pm

Suri wrote:starci su pretplaceni na gs otkako pamtim pa ga citam gotovo svakodnevno kada dodjem po klince koje mi pricuvaju. te novine su se pretvorile u ultra drlog. mislim, vecina novina su zutilo drlog, ali oni su über ultra drlog sa svojim politikantstvom do je tako prozirno i bezocno da mi je muka. te novine sada postoje jedino i iskljucivo da rade u korist hdssb-a. na svakoj faking stranoci, svaki clanak koji se pise, mora se uzeti u obzir kako ce se to odraziti na partiju. pa i to konstantno pljuvanje svih zivih, sve je to u korist stranke. najgore mi je kad pljuju vladu jer je nezaposlenost katastrofalna, i onda na drugoj stranici kukumavljenje kako smo jadni i kako nam je u zupaniji velika nezaposlenost. pa tko je za to kriv? tko ima utjecaja na to? toni cetinski mozda? valjda zupan nesto tu treba napraviti...
sport? kelerovi kvalitetni clanci se mogu pobrojati na prste jedne ruke, po godini. njega dozivljavam kao one zivcane kvocke na salterima drzavnih institucija; tu sam, dobro mi je, ne talasam...
Baš tako, udaraju po nekom pesimizmu. Znamo, sranje je kod nas i oko nas, ali članci u kojima se potiče iseljavanje? Pa u bivšoj tvorevini bi za to dobili bar informativni razgovor, ako ne i zatvor. Naravno, da nisam za to, ali trebali bi se skulirati.
I živcira me ta ispodprosječnost, nije istina da u Osijeku nema 20 ljudi koji bi mogli pisati kvalitetne kolumne, pa oni u Glasu ne znaju napraviti normalnu vanjskopolitičku analizu. Unutarnju politiku ne treba ni spominjati sve znamo kuda vodi :crash:
Nema nove krvi, nego baš kako kažeš - ne talasaj.

Suri
Reactions:

Post by Suri » Sat Aug 30, 2014 2:29 pm

zar uopce moramo konstatirati da tamo rade podobni, a ne sposobni. to je, valjda, svima jasno

Post Reply