Navijanje

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
ramzes3
Reactions:

Re: Navijanje

Post by ramzes3 » Wed Oct 28, 2020 8:44 pm

vukovic baca petarde

laskedemaki
Reactions:

Post by laskedemaki » Wed Oct 28, 2020 10:42 pm

bushwacker wrote:
Wed Oct 28, 2020 7:11 pm
moa2 wrote:
Wed Oct 28, 2020 6:29 pm
ejakulator88 wrote:
Wed Oct 28, 2020 5:36 pm
Gdje su sada galamđije s istoka i kidači stolica? Hoće li na ovo kohorta odgovoriti natpisom na nadvožnjaku? :rotfl:
Kohorta očito ima slabu obavještajnu službu :)
Pa dobro koji je vama kurac?
Vi se sada tu nešto kao sprdate sa Kohortom i likujete nad time što su domaći "wannabe tovari" došli u pola noći usred tjedna i zapalili desetak baklji i nabrzinu pobjegli.
I tu po vama postoji neka krivica Kohorte?
Pa svatko od nas može snimiti sliku kako piša po hajdukovom šalu na pol rive u splitu u 2 ujutro kada tamo nema ni psa i hoće li to pokazati neku razinu hrabrosti?
Jebeš mi sve ja nisam ni pojma imao dok jutros nisam pročitao internetske portale da oni uopće slave rođendan.A da sam vidio iz neke birtije tu bakljadu sa trga Sv.Trojstva mislio bih da se netko ženi pa da su zato baklje i rakete.

Tako da,ostavite se vi lijepo Kohorte i onoga što Kohorta predstavlja u ovome gradu.Ja sam jedan od onih koji su u toj grupi bili u mladosti i niti jednom nisam ni pomislio podcjenjivati ovu mladu ekipu koja je trenutno Kohorta.Kada je bilo najteže Kohorta se dokazivala pred puno moćnijim i zajebanijim ljudima nego što je ta grupa domaćih izdajnika tzv "wannabe tovara".

A da ti ljudi imaju imalo časti najavili bi to svoje slavlje i bakljadu a ne ovako poskrivećki: upali baklju i bježi.Uostalom,ovo se ne radi po navijačkom kodeksu.

U Kohortu nemojte sumnjati,navijači Osijeka pod tim imenom su se milijun puta dokazali!
Uvijek sam se živcirao kad neko nešto sere po grupi iako je možda bio i u pravu, ali kao po tom se ne sere, to je kao da si mi po mami srao, jednostavno ne može. Ali pogledajmo istini u oči, tu se šeta kako se kome prdne, radi šta god hoće i onda uvijek neke izlike, pa nemojte me zajebavat. Postali smo smiješni i potpuno drugima irelevantni ali jebiga, bit će valjda bolje kroz koju godinu
Svuda ćemo pšenicu posijat! :k:

SamoOsijek
Reactions:

Post by SamoOsijek » Thu Oct 29, 2020 9:32 am

SNAGA KARAKTERA

Možda će biti čudno, ali na ovaj komentar me ponukalo nešto nevezano za NK Osijek. A to je proslava sedamdesetog rođendana Torcide. Nikome, pa niti ljudima koji inače ne gledaju i ne prate nogomet, nisu mogle promaknuti fotografije iz Splita. A tamo se dogodila zbilja impresivna i spektakularna proslava rođendana jedne navijačke skupine. I da! Kao veliki navijač Osijeka, nemam problem to reći ili napisati. Proslava je bila zbilja impresivna. Ne samo u nekakvim lokalnim okvirima, već bi rekao u svjetskim okvirima. Tako nešto ne viđa se često! Susreo sam se sa mnogim navijačima koji, ako ćemo biti iskreni, ponajprije iz žaljenja što se tako nešto ne događa u našem gradu, pokušavaju umanjiti tu proslavu, neki su ljuti što je ta proslava dobila takvu medijsku pažnju, neki se pitaju zašto im je uopće dopuštena bakljada i vatromet, neki govore da to nije bilo nešto posebno,... Uglavnom, shvaćate poantu! Opet kažem, meni nije problem reći da je ta proslava bila zbilja spektakularna i da bi volio tako nešto vidjeti u svom gradu. Zbilja bi volio!

E sad, u nastavku bi pokušao objasniti zašto sam čitav komentar nazvao "Snaga karaktera". Ne znam koliko će mi uspjeti, ali pokušat ću. Uostalom, vjerujem da će se naći puno navijača koji će na sam spomen toga da hvalim proslavu Torcide, odustati od daljnjeg čitanja. Netko možda pročita do kraja.

Svi bi mi htjeli ovo što se dogodilo u Splitu. Netko će to priznati, netko neće. Svi bi mi htjeli brojniju Kohortu, više navijača na stadionu, više navijača na gostovanjima,... I mi dosta na forumu pišemo o tome kakvim marketinškim aktivnostima povećati brojnost publike na stadionu. Međutim, moj zaključak je da Osijek nikada (možda ne nikada, ali ne u bližoj niti nekoj daljoj budućnosti) neće postati nekakav "masovni" klub, nekakav "regionalni" klub (kao Hajduk), a pogotovo ne nekakav klub za koji se navija u drugim krajevima države. Jednostavno neće! I to treba prihvatiti. Osijek je ponajprije GRADSKI klub. Klub grada Osijeka i prigradskih naselja. Naravno da ima navijača Osijeka i po Baranji, Vukovaru i vjerojatno u puno gradova i sela po Slavoniji i Baranji. Ali, to su vrlo male brojke, gotovo zanemarive. Moje mišljenje je da se brojnost navijača na stadionu definitivno može povećati. Sa sigurnošću znam da u samom gradu Osijeku ima jako puno navijača i simpatizera NK Osijeka. Međutim, velika većina njih ne ide redovito na utakmice. Iz koje-kakvih razloga, da ne ulazimo sad u tu problematiku. Znači, povećanje brojnosti publike na stadionu, definitivno moguće. Povećanje brojnosti članova Kohorte, definitivno moguće. Međutim, masovnost publike i navijača Osijeka, NK Osijek kao nekakav regionalni, slavonski klub - po meni, trenutno (i u nekoj bližoj budućnosti) nije moguća. Dobar pokazatelj za ovo što govorim jest npr. utakmica sa PSV-om gdje su barem polovicu gledatelja činili i navijači drugih klubova ili jednostavno ljudi koji su htjeli vidjeti dobru utakmicu, jedan europski spektakl, poznati klub i osjetiti atmosferu punog stadiona. Nemojmo se zavaravati da su gledatelji na PSV-u bili svi navijači Osijeka.

Druga stvar. Mnogima od nas, pa i meni samom, nije jasno kako netko iz Osijeka može navijati za Hajduk ili Dinamo. Ne navijaš za nešto svoje nego za klub iz grada udaljen 700 kilometara od tvog grada. Navijaš za klub s kojim nemaš nikakve veze iz grada s kojim nemaš nikakve veze. Neshvatljivo! Upoznavajući mnoge od njih koji na taj način navijaju za Hajduk ili Dinamo shvatio sam dvije stvari. Jedni navijaju za Hajduk ili Dinamo iz obiteljskih razloga. Znači, ljudi su se doselili iz Dalmacije u Slavoniju i prenose tu ljubav prema Hajduku i Dalmaciji na svoju djecu. I tako iz generacije u generaciju. I tu pokušavam biti blagonaklon. Ipak, ako si od malena odgajan na taj način, teško je to promijeniti u kasnijim godinama. Jednostavno, već si time inficiran i to je to. Treba biti iskren! Drugi navijaju za Hajduk ili Dinamo jednostavno jer su, kroz povijest, uspješniji i veći klubovi od Osijeka. Nije lagano u nekakvim dječačkim godinama oduprijeti se zovu velikog kluba, kluba koji osvaja trofeje, kluba koji ima masu navijača, kluba koji ima fantastičnu atmosferu na stadionu,... To su sve stvari koje nekog osnovnoškolca, koji iz obitelji ne nosi nekakvu vezu sa nogometom na način da ga se usmjeri na nekakav lokalpatriotizam, usmjere da navija za Hajduk ili Dinamo. Ja mogu pokušati shvatiti neke od tih razloga, međutim, uvijek dolazim na zaključak da ti ne navijaš za nešto svoje. Vrlo jednostavno! Pa čak i ako bi pokušao biti jako blagonaklon, ako uvažim te neke obiteljske i nasljedne razloge, opet mi nije jasno da možeš NE voljeti klub iz svog grada. A takvih ima jako puno! Navijaju za Hajduk ili Dinamo, a nemaju nikakvih simpatija prema Osijeku. To je zadnja linija koju i uz najbolju volju ne mogu razumjeti!

I sad dolazimo, po meni do najvažnijega - SNAGE KARAKTERA. Svi mi navijači našeg Osijeka, budite jebeno PONOSNI na sebe, budite jebeno PONOSNI na sve koji navijaju za NK Osijek, budite jebeno PONOSNI na svakog svog prijatelja ili društvo s kojim idete na utakmice, budite jebeno PONOSNI na svakog forumaša ovdje, budite JEBENO ponosni na momke koji uređuju Facebook stranice o klubu, budite jebeno PONOSNI na momke koji rade podcaste o našem klubu,... ZBILJA BUDITE JEBENO PONOSNI. Znate zašto? Pokazali ste SNAGU KARAKTERA. Navijate za svoje! Odolili ste mamcu Hajduka i Dinama, uspješnijih i većih klubova, nije vas privukao nekakav mamac Boysa i Torcide,... - jednostavno volite svoje! Unatoč svemu što sam gore pisao, mi volimo svoje! Nema veze jel nas 500, 1000, ili 10000 na tribini, igramo li protiv PSV-a ili gubimo kući od Istre, mi volimo svoje. Mi, u biti, radimo nešto najnormalnije. Navijamo za klub iz svoga grada.

I zato, nemojte recimo, umanjivati veličanstvenost ove Torcidine proslave. Ili neke slične događaje drugih navijača ili uspjehe drugih klubova. Jer, meni je to samo podsjetnik koji budi ponos u meni. Ponos koji iz mene govori: "Gledam vašu veličanstvenu proslavu, ali i dalje sam uz svoje", "Gledam vaše sportske titule, ali i dalje sam uz svoje", "Gledam sve vaše uspjehe, ali i dalje sam uz svoje". Uz svoj Osijek!

Nemojte se obazirati niti na ove miševe koje pod okriljem noći pale neke baklje ili vješaju neke transparente po gradu. Miševe koji, u ovom slučaju, žive na području Slavonije i Baranje, a navijaju za Hajduk. Oni nikada neće imati ovo što mi imamo. Oni nikada neće znati kako je to probuditi se u gradu kluba za koji navijaš. Oni nikada neće moći, iz čiste dosade, otići na trening svog kluba. Oni nikada neće moći, na putu do posla, uslikati fotku novog stadiona u izgradnji. Ili bilo kojeg stadiona. Oni, u biti, nikada neće moći u potpunosti osjetiti što znači biti navijač. Jer, navijanje nije samo ovo paljenje baklji i odlasci par puta godišnje na neki derbi ili europsku utakmicu u Split. Navijanje je svakodnevni suživot sa klubom koji možeš ostvariti samo ako si tu, u svom gradu i navijaš za svoj klub.

I na kraju.
Možda ovo sve zvuči patetično.
Ali, napisao sam iskreno.
Imamo nešto što mnogi nemaju.
Baš se osjećam PONOSNO što imam SNAGU KARAKTERA da VOLIM SVOJE.

:sal:

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Thu Oct 29, 2020 9:43 am

@SamoOsijek
Inače ne volim tvoje 'kolumne' jer su često previše patetične, ali za ovaj pasus svaka čast!
Nemojte se obazirati niti na ove miševe koje pod okriljem noći pale neke baklje ili vješaju neke transparente po gradu. Miševe koji, u ovom slučaju, žive na području Slavonije i Baranje, a navijaju za Hajduk. Oni nikada neće imati ovo što mi imamo. Oni nikada neće znati kako je to probuditi se u gradu kluba za koji navijaš. Oni nikada neće moći, iz čiste dosade, otići na trening svog kluba. Oni nikada neće moći, na putu do posla, uslikati fotku novog stadiona u izgradnji. Ili bilo kojeg stadiona. Oni, u biti, nikada neće moći u potpunosti osjetiti što znači biti navijač. Jer, navijanje nije samo ovo paljenje baklji i odlasci par puta godišnje na neki derbi ili europsku utakmicu u Split. Navijanje je svakodnevni suživot sa klubom koji možeš ostvariti samo ako si tu, u svom gradu i navijaš za svoj klub.
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

moa2
Reactions:

Post by moa2 » Thu Oct 29, 2020 11:04 am

Image

hihmih
Reactions:

Post by hihmih » Thu Oct 29, 2020 11:06 am

Jedan detalj,
Znaci necak mi trenira u predpocetnicima nk Osijeka. Prekjucer dodjem na trening vidim lika sa trenirkom hajduka kako dovodi sina isto na trening. Kasnije citajuci silne komentare ispod clanaka proslave ovih od dolje naidjem na tog lika kako komentira, podjebava i sere protiv nk osijeka i kohorte. Sta reci? Dodje ti da ga "šarcem" izbušiš.
E da kasnije malo ispitujuci poznanika sa face a koji mu je prijatelj saznajem da je veliki hdz ovac, clan partije od malih nogu.
Znaci sve loše sto postoji na ovome svijetu spojeno u jednom covijeku.

Po mome nekom sudu gnjusoba od glave do pete a koliko je takvih u gradu...
Last edited by hihmih on Thu Oct 29, 2020 11:14 am, edited 2 times in total.

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Thu Oct 29, 2020 11:11 am

moa2 wrote:
Thu Oct 29, 2020 11:04 am
Image
Ajd jos jednom stavi tu sliku za moje pokojne babe koje to valjda jedine nisu do sada vidjele...
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

Maverick
Reactions:

Post by Maverick » Thu Oct 29, 2020 11:16 am

Ne razumijem koja ti je svrha ponovnog stavljanja ovog ovdje? Ako ti se trola, odi na neki drugi forum.

moa2
Reactions:

Post by moa2 » Thu Oct 29, 2020 11:19 am

SamoOsijek wrote:
Thu Oct 29, 2020 9:32 am
SNAGA KARAKTERA

Svi bi mi htjeli ovo što se dogodilo u Splitu. Netko će to priznati, netko neće. Svi bi mi htjeli brojniju Kohortu, više navijača na stadionu, više navijača na gostovanjima,..
Ja recimo, ni u najstrašnijoj verziji noćne more, ne želim ovo što ima Split s Torcidom. Pa tamo ta i takva Torcida predstavlja kriminalno podzemlje koje drma gradom, dila, reketari maltretira ljude.. itd. To mi u Osijeku ne treba. Ova naša Kohorta kakva god je da je, meni je ok i primjerena našem gradu..
I koliko god se sprdali s ovom bakljadom od prekjučer, meni ne smeta.
Svjestan sam da barem 30% osječana vuče porijeklo iz Dalmacije, jer su njihovi bake i djedovi 45' naseljeni ovdje u švabskim kućama i imanjima. Znači Tito i partizani su im je omogućili bolji život. Sad su njihovi unuci uglavnom za dom spremni, i navijaju za hajduka... čast izuzecima, al nekakvu asimilaciju i integraciju u društvo u Osijeku više ne očekujem.
Last edited by moa2 on Thu Oct 29, 2020 11:23 am, edited 2 times in total.

k_u_k_a
Reactions:

Post by k_u_k_a » Thu Oct 29, 2020 11:19 am

De pocnite koristiti "first unread post" opciju.
Kupujem dresove (stare i nove) i šalove NK Osijek!

Post Reply