Navijanje

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
Post Reply
Seltik
Reactions:

Navijanje

Post by Seltik » Mon Mar 08, 2010 10:43 pm

E ovako... nadam se da je tema na pravom mjestu.. ovo sam silno želio reći.. na kohorta.net niti ne želim pokušati ali ovdje su rasprave malo razumnije pa bih želio iznjeti svoje mišljenje, i nadam se da mi ga nitko neće zamjeriti

Navijanje na utakmici Osijek - dinamo je bila totalna katastrofa...

Kao prvo.. 90 posto utakmice sam se čuo što pjevam... za razliku od prije cca 3 godine kad se sa istoka orilo jebeno...

Kao Drugo... Koreografija je komična ispala.. pogotovo njena organizacija... igrači izlaze na teren a mi si međusobno djelimo najlone ... osim što je ispala neravna i na nekim mjestima prorijeđena.. čak ni na ogradi nikakva poruka

Treće... Poruka za vidu.. dobra.. ali font slova uzas... ( znam necemo sad cjepidlačiti ... možda glupo zvuči) ali slova kao da su preko one stvari pisana..

Četvrto... možda i najbitnije... svaki derbi se ekipa prorijedi na poluvremenu.... a što je najgore do 60e minute ma i dalje nitko ne uđe nazad.. možda 3-4 posto ovih koji su izašli... tako da do kraja utakmice uvijek bude koja stotina manje ljudi... Navijanje uvijek stoji od 45e do 60 minute.. pa nas iovako nadglasali boysi ubiju... uopće ne shvačam di su vođe tih 20 minuta.. a ovu tekmu do poluvremena pjevalo se na shemu ko je šta viknuo.. to se pjevalo... Gospodo draga.. ako toliko svi volite Osijek kako vam je u potpisima bannerima i slično... kako onda da svaki put prevagne čašica pive na kojoj radije ostanete nego na jebenom derbiju ...

Peto.. zastave na 2 štapa obične zastave.. i to palo u zaborav... 5 komada na derbiju i dosta..

i kao Šesto

NE pišem ovo da bi nekog napao .. da bi se pravio pametan ili bolji od nekoga jer sam siguran da će takvih optužbi biti...
meni samo nije jasno što se dogodilo sa onom kvalitetom od prije par sezona.. u čemu je problem...
Ja i dalje smatram da je selidba na jugoistok bila loša jer nema više one euforije kada se na istoku digne par tisuća ljudi i pjeva kada grmi pjesma.. one koreografije, ogromne šetalice.. ludilo......

U nadi da će u gradskom vrtu na dinamu ili hajduku opet ovako izgledati...
:sal: :sal: :sal:

http://static.panoramio.com/photos/original/2623482.jpg
Last edited by Seltik on Tue Mar 09, 2010 5:58 pm, edited 1 time in total.

3vilP
Reactions:

Re: Navijanje

Post by 3vilP » Mon Mar 08, 2010 10:49 pm

Problem je jedino taj jugoistok tj njegova pozicija, ja sam bio na sredini istoka, čak više prema jugu, pa nisam čuo kurca što se navija, a boyse sam čuo sve do riječi, i tako i večina istoka, pa i onaj dio koji bi htio navijati, nije mogao jer nije cuo sto se pjeva, jer ima nas tu starijih od 21-22, posebno na ovome forumu, koji žele navijati, ali im je bitnije od toga dobro vidjeti utakmicu i događanja na terenu, te zato nisu na jugoistoku. Ne znam kako se to sa jugoistoka cuje na terenu, nadam se bolje, jer ako se čuje ovako kao što ga čujemo mi na istoku, kohorte kao ni da nema

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Mon Mar 08, 2010 11:04 pm

Ja sam bio na istoku, ali bliže sjeveru i cijelu utakmicu nisam čuo Kohortu, a sjever je grmio.
Mislim da se s jugoistokom dobilo na manjim utakmicama na kojima se sada uvijek navija, a ne kao prije kada je Kohorta bila na sredini istoka.
Inače, mislim da Kohorta ide uzlaznom putanjom i ovo u subotu je bilo prvi puta da čujem da netko kaže da navijanje nije bilo dobro.
Malo kritike ne škodi, ali nemojte da nas posvađate s kohorta.net :k:

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Mon Mar 08, 2010 11:38 pm

ovo sa navijanjem je čisto stvar fizike. na tv-u se recimo kohorta odlično čuje za razliku od kaveza koji je nula bodova.
(baš sam danas gledao par minuta snimku subotnje tekme na slavonskoj)
kontam da se ekipa dijelom izmori tokom dana (cuganje u petak navečer, cuganje cijelu subotu, korteo...)
dobijemo gol u 3. minuti - to bi svakog navijača ubilo
i plus još jedna stvar - imam osjećaj da puno ljudi na tim derbijima više glumata ultrase nego što su stvarno ultra.
kontam da smo se moja ekipica i ja više derali na istoku nego neki na jugoistoku.
(mi smo oni što su stajali odmah iznad babilona ako je njega netko snimio)
i normalno da je "upravljat" lakše sa 150 - 300 ljudi koliko bude na običnim tekmama nego sa 500
tko ne može izdržat tempo 90 minuta navijanja bez sporadične zajebancije neka se preseli nazad na istok.
ja na tekmi volim komentirat događanja na terenu, volim se zajebavat i ne mogu/neda mi se/ne želim navijati 90 minuti i zato znam svoje mjesto a to je istok
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

frnja
Reactions:

Post by frnja » Tue Mar 09, 2010 12:02 am

Nije uopće stvar fizike i neznam kojih fora...
Ja sam na svakoj tekmi u kopu, ali nakon ove tekme i takvog navijanja nema boga isusa krista da ja više navijam i trošim svoje grlo da bi oni frajeri koji se pokazuju nekim vođama imali neke koriti od toga... Nakon ove tekme mi se puno toga zgadilo... Rekao bih čak sramota, ma ne da bih rekao nego je SRAMOTA...
Eto toliko od mene... Imao bih ja još puno toga za napisat, ali mi se više neda uopće o tome razmišljat niti raspravljat...
Liga 10 četverokružno !! Amen !

Seltik
Reactions:

Post by Seltik » Tue Mar 09, 2010 12:15 am

frnja wrote:Nije uopće stvar fizike i neznam kojih fora...
Ja sam na svakoj tekmi u kopu, ali nakon ove tekme i takvog navijanja nema boga isusa krista da ja više navijam i trošim svoje grlo da bi oni frajeri koji se pokazuju nekim vođama imali neke koriti od toga... Nakon ove tekme mi se puno toga zgadilo... Rekao bih čak sramota, ma ne da bih rekao nego je SRAMOTA...
Eto toliko od mene... Imao bih ja još puno toga za napisat, ali mi se više neda uopće o tome razmišljat niti raspravljat...

potpisujem u potpunosti... :bravo:

malta
Reactions:

Post by malta » Tue Mar 09, 2010 8:34 am

sve to stoji što ste napisali i vjerujte mi da će se stvari drastično promjeniti.
a ako ćemo iskreno-ovo je prva utakmica od preseljenja na jugoistok da je navijanje zakazalo dok su sve ostale utakmice bile solidne pa čak i odlične što su svi isticali.
mi kritiku prihvaćamo jer znamo da smo zasrali, al isto tako ćemo to i promjeniti.
taj dio JI je samo jedno rješenje dok tek od iduće sezone ako se izborimo sa krasnim klubom dobijamo JI u punom smislu te riječi pa će se onda moći govoriti o koreografijama i slično...
a vama koji odustajete poručujem da je to volja svakog pojedinca...
pozdrav

mariox
Reactions:

Post by mariox » Tue Mar 09, 2010 9:33 am

navijanje je bilo loše čak ispod ugleda kohorte i to debelo treba koreografiju poboljšat i rješit hitno taj problem palace jebem ti alkohol kad prevagne protiv kluba i interesa grupe,mislim da treba nekako generacije udružit jer ima nas od 30 i kusur pa i mlađih na istoku što možemo pomoč u navijanju kohorti uglavnom radit na povečanju brojnosti pa nevjerovatno je da se ultrasa skupi koliko i kohorte protiv dinama mislim da te probleme treba rješit što prije jer dolaze jako bitne utakmice za naš klub.
nešto slično sam napisao i na kohorta netu ali sve je to dobronamjerno i u interesu kluba i grupe jebote kad vidim slike iz 80-tih jeza me prođe od brojnosti,navijanja, a uvjeti su bili puno teži uglavnom dečki za dobrobit kohorte i kluba želim da što prije rješite probleme

malta
Reactions:

Post by malta » Tue Mar 09, 2010 10:22 am

slažem se apsolutno s tobom i pozivam sve koji žele dobro da se jave.
kohorta će ostati na JI i svi koji žele pomoći su uvijek dobrodošli.

frnja
Reactions:

Post by frnja » Tue Mar 09, 2010 3:04 pm

Ma koreografija i te stvari su manje bitne... Problem je u ljudima... Svim 'vođama' Kohorte mogu bit uzor klinci koji su cijelu tekmu navijali i ostali na tribini za razliku od istih tih 'vođa'... Problem je i nekom lažnom autoritetu koje određeni ljudi misle da imaju... Isto tako problem je i u ekipama kojima je jako teško doć na drugo poluvrijeme, nego oni lijepo ostanu u palaceu i šta ti ja znam... Ja mogu shvatit kada neko ima svoju ekipu i voli se rugat, ali ti se odluči hoćeš li biti navijač ili ćeš se rugat...Ako se misliš rugat šta si uopće i dolazio na tekmu... Isto tako ima ekipa kojima se jako teško pomaknit par metara pa da svi navijamo zajedno... I odakle nekom pada na pamet potući se na tribini unutar Kohorte... Pa to je sramota... Bio sam oduševljen proteklom polusezonom i vidio se napredak ove grupe, ali ovako to neide... nevalja... što se tiče koreografije, boljeg navijanja i slično, to će se već popravit kada se poprave i međuljudski odnosi unutar grupe kao i autoritet... A poznato je da stariji imaju više autoriteta... Malta tvoja riječ tamo ipak nešto znači i bilo bi bolje da si uvijek na tribini, a ne na stazi... Mislim kada bi ti zamolio neke ljude da se pomaknu tih par metara da bi oni to i napravili... I takve stvari se moraju radit na neki uljudan način, a ne odmah neko vrijeđanje i šta ti ja znam... Malo kulture ljudi... Neznam, ja zaista volim navijat i to neradim iz nekog kurčenja, ruganja i slično (kao neki)... Ja navijam za svoju dušu, za svoj klub i svoj grad... I zaista želim bit u kopu i navijat, ali ako se ovako nastavi sumnjam... Jednostavno sam se razočarao... Ajde dobro ovu utakmicu smo osramotili i grad i sebe, ali ajmo dalje snažno i bez ovakvih gluposti...
Liga 10 četverokružno !! Amen !

Post Reply